newspaper
flag
УкраїнськаУКР
flag
EnglishENG
flag
русскийРУС
img

Рада сьогодні підписує конвенції

291
Рада сьогодні підписує конвенції

Сьогодні Верховна Рада ратифікувала низку міжнародних документів, передає ЛІГА. Зокрема, це Угода між Україною та Грузією про спрощений порядок отримання й припинення громадянства. Закон "Про ратифікацію Угоди між Україною та Грузією про спрощений порядок отримання й припинення громадянства громадянами Грузії, які постійно проживають в Україні, і громадянами України, які постійно проживають у Грузії, і запобігання випадкам без громадянства і подвійного громадянства" підтримало 230 народних депутатів. Заступник міністра закордонних справ Юрій Костенко зазначив, що угода дає можливість, щоб особи, які є громадянами однієї країни, але проживають в іншій, за умови дотримання вимог встановлених в угоді, матимуть можливість змінити своє громадянство через 3 місяці після подання необхідних документів незалежно від термінів постійного проживання. При цьому він підкреслив, що зміни громадянства будуть безкоштовними. За його словами, такий досвід Україна має з Республікою Білорусь, Казахстаном і Таджикистаном.

Видео дня

Україна також приєдналася до Конвенції про охорону нематеріальної культурної спадщини. Відповідний Закон було підтримано 271 народними депутатами. Перший заступник Міністра культури й туризму Владислав Корнієнко зазначив, що Міжнародну конвенцію про охорону нематеріальної культурної спадщини було прийнято в жовтні 2003 року. За його словами, приєднання України до цієї конвенції дозволить створити належні умови для збереження й підтримки традиційної культури нашої держави, а також сприятиме міжнародній співпраці в цій сфері.

Серед інших ратифікованих сьогодні документів - Угода з Угорщиною про взаємну охорону інформації з обмеженим доступом. За цей Закон проголосувало 395 народних депутатів.

Заступник голови Служби безпеки України Микола Галамба зазначив, що ця угода передбачає всі необхідні заходи для співпраці між компетентними органами в охороні інформації з обмеженим доступом. Ця угода відповідає міжнародній практиці й не порушує законодавства України про державну таємницю.

Крім того, Верховна Рада ратифікувала Конвенцію про незастосування термінів давності до злочинів проти людства й військових злочинів (№0007). Відповідне рішення підтримало 243 народних депутатів. Міністр юстиції Микола Оніщук, представляючи проект постанови, зазначив, що конвенцію було прийнято 25 січня 1974 року, від імені України підписано 24 січня 2006 року. У документі йдеться про злочини, визначені різними конвенціями, зокрема, Конвенціями ООН щодо геноциду. Оніщук підкреслив, що конвенція відповідає міжнародним зобов'язанням України й підтверджує готовність забезпечити право кожної людини на захист її гідності, а також гарантувати, що термін давності не стане перешкодою як для притягання до відповідальності за злочин проти людства і військові злочини, так і для покарання. Відповідаючи на запитання депутатів, Оніщук уточнив, що дія Конвенції поширюватиметься або на правопорушення, скоєні вже після набрання нею чинності, або на ті злочини, термін давності яких ще не закінчився на момент набрання нею чинності.

Верховна Рада також ратифікувала Угоду з Республікою Словаччина про сприяння і взаємний захист інвестицій. За таке рішення проголосувало в четвер 433 народних депутатів. Заступник міністра економіки Наталія Бойцун пояснила, що Угоду було укладено у зв'язку з необхідністю приведення у відповідність договірних відносин між двома країнами після вступу Словаччини до Європейського Союзу. Угода передбачає створення недискримінаційних умов для іноземних інвесторів, захист прав власності й інвестицій.

Окрім іншого, Верховна Рада прийняла Закон про ратифікацію рішення про внесення змін і доповнень до положення про Антитерористичний центр країн-учасниць Співдружності незалежних держав. Проект номер 0004 підтримало 427 народних депутатів.

Заступник голови СБУ Микола Галамба зазначив, що цей Закон сприятиме подальшій співпраці між компетентними органами країн-учасниць СНД у сфері боротьби з тероризмом. За його словами, зміни й доповнення в положення про антитерористичний центр стосувалися зокрема порядку грошового, продовольчого, пенсійного й санаторно-курортного забезпечення громадян України, відряджених в антитерористичний центр СНД. Він також підкреслив, що цей Закон відповідає нормам Конституції та не порушує державний суверенітет.