newspaper
flag
УкраїнськаУКР
flag
EnglishENG
flag
русскийРУС
img

Українці не обирали 7 мільярдерів країни, але вони є

198
Українці не обирали 7 мільярдерів країни, але вони є

Американський діловий журнал Forbes опублікував щорічний рейтинг світових мільярдерів за підсумками 2007 року, в який потрапили 7 українців.

Видео дня

Такі дані з посиланням на результати власного дослідження опублікував американський діловий журнал Forbes, спеціальний випуск якого сьогодні виходить друком.

Так, найбагатша людина України - Рінат Ахметов із статками 7,3 млрд. дол. (127 місце в світовому рейтингу). Друге місце зайняв Віктор Пінчук - 5,0 млрд. (203 місце). Також до числа найбагатших українців входять: Ігор Коломойський – 4,2 млрд. (253); Геннадій Боголюбов – 4,0 млрд. (260); Костянтин Жеваго – 3,4 млрд. (327); Віталій Гайдук – 2,7 млрд. (428) і Сергій Тарута – 2,7 млрд. дол. (428).

Таким чином, українські мільярдери за рік збільшили свої статки в 2,1 раза - до 29,3 млрд. дол. (за підсумками 2006 року сумарні статки українських мільярдерів, що потрапили в рейтинг журналу Forbes, становили 14,2 млрд. дол.).

Всього число мільярдерів у світі за підсумками 2007 року досягло рекордного рівня: статками, що перевищують 1 млрд. дол., зараз володіють 1125 жителів планети. Вперше число світових мільярдерів перевищило позначку в 1 тис. осіб. У 2006 році в світі налічувалося 946 людей, чиє багатство вимірювалося щонайменше десятизначними цифрами.

Середні статки найбагатших людей світу - 3,9 млрд. дол., що на 250 млн. дол. більше, ніж роком раніше. Мільярдери дещо "помолодшали" - їхній середній вік знизився до 61 року. Сукупні статки всіх мільярдерів світу, за розрахунками Forbes, становлять 4,4 трлн. дол., при цьому об`єднаний капітал першої десятки багатіїв світу дорівнює 426 млрд. дол.

Також наголошується, що 67% згаданих у переліку багатіїв заробили свої капітали самостійно, а не успадкували по сімейній лінії. У рейтингу також наведено імена 99 жінок-мільярдерів, зокрема єдиної росіянки - дружини московського мера Олени Батуріної (вона зайняла 253 місце зі статками в 4,2 млрд. дол.).

За підсумками 2007 року зареєстровано й рекордне число мільярдерів у віці до 40 років – таких 50 осіб, при цьому рівно половина з них потрапили в список Forbes вперше. Самим юним із них був визнаний американець Марк Закерберг, засновник соціальної інтернет-мережі - в свої 23 роки він володіє 1,5 млрд. дол. і займає в рейтингу 785 рядок.

Американський інвестор Уоррен Баффет є найбагатшою людиною планети, володіючи статками в 62 млрд. дол. За минулий рік він, завдяки 25-процентному зростанню акцій його інвестиційної компанії Berkshire Hathaway, збільшив свої статки на 10 млрд. дол. В результаті чого "змінив на посту" найбагатшу людину світу Білл Гейтса, який знаходиться зараз у рейтингу Forbes на 3-й сходинці зі статками в 58 млрд. дол., які один із засновників комп`ютерного гіганта Microsoft збільшив у 2007 році на 2 млрд. дол.

Друге місце - у мексиканця Карлоса Сліма: телекомунікаційний магнат і найбагатша людина Латинської Америки зараз володіє 60 млрд. дол., за минулий рік він збільшив капітал на 11 млрд. дол.

До першої десятки найбагатших людей світу ввійшов один росіянин, який зайняв 9-й рядок рейтингу, - голова холдингу "Базовий елемент" Олег Дерипаска, власник капіталу в 28 млрд. дол.