УкраїнськаУКР
EnglishENG
PolskiPOL
русскийРУС

Експерти прописали Україні нейтралітет

213
Експерти прописали Україні нейтралітет

Україна має залишатися нейтральною державою. Про це в ході конференції, організованої європейським інститутом політичної культури, заявив політолог Андронік Мігранян, передає кореспондент "Оглядача".

Видео дня

За його словами, Україна має стати буфером між Росією і ЄС. «Так вже склалося, що Україна географічно розташована між РФ і ЄС. Ваша країна має стати буфером між РФ і ЄС», - зазначив він.

За його словами, будь-які інші варіанти загрожують дуже серйозними наслідками для нашої країни.«Для України немає жодної необхідності входити в більш серйозні й глибокі військово-політичні відносини з Росією, - зазначив експерт. - А залучення до НАТО створює цілий клубок проблем як для НАТО, так і для російсько-українських відносин. Це може негативно вплинути і на внутрішню ситуацію в Україні, і на відносини України з Росією». У свою чергу політолог Михайло Погребинський вважає, що приєднання України не призведе до підвищення життєвого рівня українців. За його словами, Україна, приєднуючись до ПДЧ, бере на себе зобов'язання, аналогічні членам НАТО.

У свою чергу народний депутат від ПР Інна Богословська вважає, що Україні не треба вступати до НАТО, а навпаки, розвивати співпрацю з Росією. За її словами, американська економіка зазнає стагнації, у свою чергу російська й китайська економіка на підйомі.

Інна Богословська прогнозує, що через 3-4 роки Росія й Китай перейдуть на спільну валюту.

За її словами, ця валюта складе конкуренцію американському долару. «Абсолютно очевидно, що Росія так чи інакше найближчими роками вийде на створення нової фінансової домінанти. Можливо, це буде посилення того ж рубля, або, швидше за все, в рамках співпраці Росії й Китаю - Шанхайської організації - буде створено нову валюту, яка конкуруватиме з доларом і євро. Максимально через 3-4 роки Росія вийде на цей рівень», - заявила Богословська.

На думку депутата, це означає, що глобалізація по-американськи втратила сенс.

Політолог Олесь Доній вважає, що враховуючи, що більшість українців виступають проти приєднання України до НАТО, це питання неактуальне.