УкраїнськаУКР
EnglishENG
PolskiPOL
русскийРУС

У річці Західний Буг виявили нафтопродукти

237
У річці Західний Буг виявили нафтопродукти

6 березня від працівника Держекоінспекції надійшло повідомлення про виявлення плям з-під нафтопродуктів на поверхні води у річці Західний Буг коло Добротвірської ТЕС, що в селищі Добротвір Кам’янка-Бузького району Львівської області. Про це, 13 березня, повідомив в.о. начальник Державної екологічної інспекції у Львівській області О. Ягоцький, повідомляє ЗІК

Видео дня

На місце події виїхали держекоінспектор Камянко-Бузького району та працівники лабораторії Державної екологічної інспекції в Львівській області.

Було відібрано 5 проб води, у трьох з них було виявлено перевищення гранично допустимих концентрацій нафтопродуктів.

У с. Старий Добротвір візуально на поверхні води не спостерігалася плівка чи окремі плями, проте було видно райдужні смуги. Встановлено перевищення гранично допустимих концентрацій нафтопродуктів у 20,2 раза. У с. Руда візуально спостерігалися окремі плями та сірі плівки сріблястого кольору на поверхні води, які було видно при спокійному стані водної поверхні. Виявлено перші ознаки забарвлення. Встановлено перевищення гранично допустимих концентрацій нафтопродуктів у 31,74 рази. У с. Долина, встановлено перевищення гранично допустимих концентрацій нафтопродуктів у 32,6 раза. Працівники аварійної бригади Добротвірської ТЕС на скидному каналі встановили два бонових загородження для припинення розповсюдження забруднення.

12 березня проведено повторне обстеження і візуально нафтової плівки не виявлено. Відібрані 4 повторні проби у двох випадках виявили перевищення норми концентрації нафтопродуктів: у с. с. Старий Добротвір у 6,93 рази та у с. Руда у 4,67 рази.

Наразі підраховуються збитки.

Про походження нафтових плям Держекоінспекції невідомо.