УкраїнськаУКР
EnglishENG
PolskiPOL
русскийРУС

НУНС не подобається «регіональне» скасування недоторканності

174
НУНС не подобається «регіональне» скасування недоторканності

Блок "Наша Україна - Народна самооборона" вимагатиме, щоб першим на наступному пленарному тижні розглядався законопроект N1375 "Про внесення зміни до Конституції (щодо обмеження депутатської недоторканності)". Про це заявив народний депутат від НУ-НС Роман Зварич. Водночас, за словами політика, законопроект N1375-1, ініційований опозицією, не скасовує, а, навпаки, зберігає депутатську недоторканність, яку слід скасувати як "архаїчний інститут".

Видео дня

Як повідомляє прес-служба НУ-НС, Зварич, кажучи про принципові відмінності двох вищезазначених законопроектів, зазначив, що опозиція "щодо народних депутатів застосовує значно м'якше формулювання, фактично не скасовує, а мінімально обмежує недоторканність".

"Якщо такий законопроект буде прийнято, то ми не зможемо говорити про скасування депутатської недоторканності, яку вже впродовж багатьох років вимагає український народ", - сказав народний депутат. За його словами, опозиційний законопроект не містить також ніяких положень щодо скасування недоторканності суддів. "Тому всі заяви щодо скасування такої недоторканності - це лукавство і брехня", - вважає парламентарій. Крім того, ініціативу з приводу скасування недоторканності Президента Зварич оцінив як "елемент лукавої гри". "Оскільки опозиційний законопроект, скасувавши президентську недоторканність, водночас залишає без змін процедуру імпічменту", - пояснив "нашоукраїнець".

На його переконання, насправді є "одна привілейована "каста" або "клуб", що складається з 450 членів і дуже часто користується "законним" імунітетом або недоторканністю для того, щоб уникнути кримінальної відповідальності". "Цей архаїчний інститут вже давно слід скасувати з метою повернення України на справжній шлях розвитку демократії", - підсумував Зварич.

Нагадаємо, раніше фракції Комуністичної партії України і Партії регіонів вимагала розглядати проект закону про внесення змін до Конституції України щодо обмеження депутатської недоторканності за повною процедурою. Водночас, фракція НУ-НС виступає проти скасування президентської недоторканності. Лідер фракції В’ячеслав Кириленко, зокрема, зазначив: "Ми говоримо "ні" скасуванню президентської недоторканності. Це глава держави, і він єдиний всенародно вибраний".