УкраїнськаУКР
EnglishENG
PolskiPOL
русскийРУС

Середній хабар в Україні за рік виріс до 25-26 тисяч гривень

189
Середній хабар в Україні за рік виріс до 25-26 тисяч гривень

В Україні сума середнього хабара в порівнянні з минулим роком збільшилася до 25-26 тисяч гривень. Про це в інтерв`ю газеті "Україна Молода" сказав начальник департаменту Державної служби у боротьбі з економічною злочинністю МВС України Леонід Скалозуб.

Видео дня

"Хабарництво документувати не так просто, тому що чиновники, особливо вищого рівня, одержують хабарі і через посередників, і на кредитні картки. Ми провели аналіз цих фактів і бачимо, що беруть вони за "вирішення питань" - узгодження, виділення або передачу в оренду землі, за оренду і відчуження державного і комунального майна, потроху беруть у сфері освіти і охорони здоров`я", - відзначив Л. Зубоскал.

За його словами, в регуляторній і дозвільній сфері (за ліцензії, дозвіл) притягуються до відповідальності більше 50% від загальної кількості хабарництва. При цьому в 2008 році з сумою хабара більше 10 тисяч гривень було розкрито 73 злочини, більше 30 тисяч гривень – 39 злочинів, передає Остров.

"Таким чином можу констатувати, що сума середнього хабара в порівнянні з минулим роком зросла. Рік тому — 15-16 тисяч, а сьогодні — вже 25—26 тисяч гривень", - відзначив Л. Зубоскал.