newspaper
flag
УкраїнськаУКР
flag
EnglishENG
flag
русскийРУС
img

Опозиція голодує і ночує на вулиці

222
Опозиція голодує і ночує на вулиці

Семеро членів об'єднаної грузинської опозиції, які оголосили голодування минулої неділі, провели ніч у будівлі парламенту Грузії на проспекті Руставелі, передає РІА Новости.

Видео дня

Причиною, з якої опозиція вирішила ввідновити перервані в лютому акції протесту, стало недостатньо повне виконання владою їх вимог. Зокрема, опозиція наполягає на звільненні всіх осіб, які були затримані, на їх думку, з політичних міркувань під час листопадових подій 2007 року, а також врахування думки опозиції в питанні зміни виборчої системи напередодні парламентських виборів у травні 2008 року. До цих вимог опозиція додала проведення повторних президентських виборів і вихід Грузії з СНД.

Рішення про проведення повторних президентських виборів опозиція ухвалила після того, як моніторингова група ОБСЄ оприлюднила завершальний аналіз виборів 5 січня, де, як вважає опозиція, ця міжнародна організація визнала вибори недостатньо демократичними. Поява вимоги про вихід Грузії з СНД в опозиції була зумовлена закликом президента Михайла Саакашвілі разом розробити політичні дії щодо Абхазії після зняття Росією економічних санкцій із цієї невизнаної республіки. Опозиція заявила, що готова вести розмову з владою щодо Абхазії, але тільки після виходу Грузії з СНД.

У понеділок організатори акції протесту в будівлі парламенту мають намір відновити свої політичні дії та продовжити голодування до виконання всіх висунутих вимог.

Акція перед будівлею парламенту Грузії санкціонована тбіліською мерією, і опозиція може перебувати на проспекті Руставелі до 19 березня.