Гривню обвалило сало (Секрети з’їзду НСНУ), 28 декабря 2008

Гривню обвалило сало (Секрети з’їзду НСНУ), 28 декабря 2008

На другому етапі з’їзду «Наша Україна» визначалася з ворогами. І хоча список ворогів був зовсім куций, навіть Янукович в ньому не фігурував, але «Наша Україна» заблукала у двох соснах.

Видео дня

Справа в тому, що голова партії Президент Віктор Ющенко і члени партії мали різне бачення, хто найгірший, найпідліший ворог.

Голова партії чітко сказав: ворог – Юлія Тимошенко.

Партія йому відповіла – Віктор Балога.

Віктор Ющенко промовчав. Партія погодилася, що Тимошенко теж погана дівчинка. На цій спільній платформі й були прийняті деякі рішення.

фото прес-служби Президента України

В рамках боротьби з ворогом Ющенка Юлією Тимошенко з Ради Партії були виключені всі, хто ввійшов у нову коаліції.

За них ніхто не заступився. «Вони продалися Тимошенко», - щиро засуджували бунтівних депутатів прості члени партії. Лише делегати трьох обласних організацій Кіровоградської, Миколаївської та Київської мали іншу думку, але вони з’їзд бойкотували.

«Наша Україна» заткнула рота Ющенку

В межах боротьби з головним ворогом партійців - Віктором Балогою було здійснено ряд заходів. По-перше, партія відмовилася вносити до порядку денного пункт щодо створення робочої групи з питань об’єднання національно-демократичних сил, що насправді передбачало майбутнє об’єднання з «Єдиним центром».

Перед з’їздом це питання довго мусувалося на політраді. Делегати зачекалися. В залі чулися незадоволені репліки: «Та чого вони з цим Балогою носяться».

фото прес-служби НСНУ

Нарешті, коли політрада все-таки це питання погодила, воно було зірвано в залі засідань. Відбулося це досить просто.

Спочатку на трибуну виліз делегат з якоїсь кацапетівки і почав повчати Ющенка: «Ви самі говорили: «Хто наближається ближче до мене, той потім використовує це проти мене». Ющенко терпів. Делегати не перебивали. Бо розуміли про що йдеться. НУ не має жодних підстав об’єднуватися з будь-ким, - продовжив делегат. - Навіщо нам робоча група по об’єднанню? Хто хоче, може самостійно влитися в наші ряди. Пропоную відмінити цю пропозицію». Зал вибухнув – «Ставте на голосування!».

Тут Президент, наче царівна-лебідь, змахнув рукою, і всі затихли.

фото прес-служби Президента України

Віктор Андрійович узяв слово, щоб тихим батьківським повчанням переконати нерозумних делегатів. Але на свою біду почав Ющенко, як завжди здалеку: «Я солідарний з тією позицією, що була висловлена…» Ющенко вже збирався сказати – "але". Проте його «а» потонула в бурі овацій. «Ющенко з нами згоден, ставимо на голосування», - вирувало людське море.

Віктор Андрійович ледь не вдавився. Руки з мандатами зметнулися вгору так швидко, наче делегатів всю ніч тренували шукати паузи у повчаннях Президента. Петро Олійник, що вирішив рятувати ситуацію, ще не встиг добігти до трибуни, коли лічильна комісія вже закінчила підрахунок. Олійник намагався щось сказати: «Шановні делегати…» «Геть з трибуни!», - відповів йому народ.

Олійник пішов.

Ющенко проголосував - «утримався». Образа його не мала меж. Адже перед з’їздом він сім годин переконував голів обласних організацій об’єднатися з ЄЦ, а вони…

Президент забирає у Балоги депутатство і облраду

Ющенка діставали Балогою протягом усього з’їзду. В один момент здалося, що Віктор Андрійович не витримає і зірветься. Це було, коли виступав голова закарпатської обласної організації НУ Станіслав Аржевітін. Ющенко на 90 градусів розвернувся на стільці й спрямував на Аржевітіна важкий, як грозова хмара, погляд. Однак делегати наче не помітили незадоволення Віктора Андрійовича і проголосували за пропозицію Аржевітіна.

фото прес-служби НСНУ

А пропозиція була наступна – відкликати депутатів закарпатської обласної ради від «Нашої України». Підстави - підтримка сепаратизму русинів. "Також всі ці члени «Нашої України» перебувають в партії "Єдиний Центр", -заявив Аржевітін. Останній аргумент був бронебійним – зал загудів: «Голосувати».

Голосували всі. Чомусь голосував навіть Президент. Щоб зрозуміти, проти кого він голосував, треба згадати, що всю цю компанію закарпатських відступників очолює рідний брат Віктора Балоги – Іван Балога.

Отже, з Балогою з’їзд повоював на славу. Об’єднуватися з «Нашою Україною» ЄЦу було дозволено лише шляхом індивідуального членства. Як влучно висловилася Лілія Григорович: «ЄЦ оптом приймати не будемо, лише окремими тушками».

Чому делегати так тішилися? Чому питання «необ’єднання» для більшості було ключовим на з’їзді? Все дуже просто: у кого що болить, той про те і говорить. У Ющенка болить «посада президента», Тимошенко його конкурент – отже, головний ворог. А у голів обласних, районих організацій відповідно болить посада голови. Їїм тут Тимошенко не ворог, тут конкурент - Балога. Адже це Балога створив альтернативну партію, і обласні й районні керівники НУ не безпідставно вважають, що під час об’єднання їх структури замінять структурами ЄЦ, а на їх посади прийдуть інші люди.

Отож, делегати НУ готові підтримати Президента у боротьбі хоч проти Тимошенко, чорта лисого чи духа святого з однією умовою – жодного об’єднання з ЄЦ. Це зрозумів Ющенко і не ризикнув зачепити святі почуття делегатів. А делегати відповідно підтримали свого лідера у всіх випадах проти Тимошенко, а їх було чимало…

Як Тимошенко рятувала рядового Губського від арешту

Фактично всю свою промову Ющенко присвятив темі: «Тимошенко - абсолютне зло». Позаяк з’їзд був закритий, Віктор Андрійович дав волю всім своїм образам.

Відповідно найбільшим досягненням «Нашої України», на думку Ющенка, стало невходження більшої частини народних депутатів від партії в нову коаліцію.

«Це було вірне рішення», - зауважив Віктор Андрійович.

Новосформовану коаліцію він назвав «віртуальною», такою, що не має 226 голосів, і закликав свою партію приступити до формування парламентської більшості як альтернативи «віртуальній коаліції Тимошенко».

Що це за альтернативна, можна уявити. Вибір невеликий: Партія регіонів, ЄЦ, комуністи. Однак Ющенко вирішив не деталізувати, хто там в парламенті лишився непідібраним. Одночасно він звинуватив Тимошенко в тому, що в голосуваннях нової коаліції вона використовує голоси комуністів та окремих депутатів з Регіонів.

«Для нас є принциповим засвідчити, що такий курс не є курсом нашої політичної сили», - зауважив Президент.

Голосування за бюджет Ющенко назвав «трагічним днем». «Це віртуальний бюджет віртуальної коаліції, з яким країні не прожити і перший квартал». Президент звинуватив Юлію Тимошенко в нереальних макроекономічних показниках на догоду «популізму». Далі була розширена критика «злочинного популізму» Тимошенко, який проявися у виплатах заощаджень «Ощадбанку», підвищенні пенсій, обіцянок перевести армію на контрактну службу. «Не вміла готувати, вміла подавати», - пожартував Ющенко.

«Ми не підтримуємо політику популізму. Тому ми повинні провести чистку наших депутатів, які піддалися цьому впливу», - зауважив Ющенко. Він також додав, що ті втратили «здоровий глузд». Делегати підтримали свого Президента аплодисментами.

Далі стало ще цікавіше. Адже Віктор Ющенко виголосив думку, що гривня в Україні впала через сало. Президент мав на увазі погіршення торговельного балансу, коли імпорт значно перевершив експорт, що призвело до дефіциту долара і обвалу гривні. «Ви уявляєте, лише імпорт сала за останній рік виріс на 1100%», - ілюстрував свою розповідь Ющенко.

Отже, Стельмах до забавок з курсом не має жодного відношення, це все сало.

Далі Ющенко заявив, що Тимошенко налякала вкладників банку «Надра». Мовляв, після її п’ятничної заяви про валютні махінації НБУ, з балансу «Надр» було виведено 3 млрд 200 млн грн депозитів.

Окрема частина промови Президента була присвячена бютівському «земельному бандитизму». Президент розповів, як банди на чолі з «одним народним депутатом» захоплюють відділи земельних ресурсів і штампують державні акти. Президент не називав прізвища, але тут без варіантів. Ющенко мав на увазі - Богдана Губського.

За словами Президента, 6 днів назад навіть народилася постанова генпрокуратури «на арешт цього народного депутата». Однак прожила вона недовго – 30 хвилин.

«Генпрокурору надійшов дзвінок від прем’єр-міністра: «Заховайте і нікому не показуйте. Бо інакше будуть чистки в генпрокуратурі до сьомого коліна», - розповів подробиці Президент.

Ющенко зауважив, що, на жаль, генпрокурор в Україні підконтрольний, бо той, хто володіє 226-ма голосами в парламенті, постійно тримає над генпрокурором «дамоклів меч».

Наразі на думку Ющенка меч в руках Тимошенко. Так само Президент дав зрозуміти, що в їжакових рукавицях Юлії Володимирівни всі суди. Зокрема, Віктор Андрійович розповів делегатам історію, як депутат БЮТ Портнов домігся закриття кримінальної справи відомого судді-хабарника Зварича.

Справа судді не на жарт зацікавила Ющенка, особливо деталі. «Для мене як для фінансиста у цій справі дивує, що хабарі вимірювалися мішками», - замріяно почав Ющенко.

Він зауважив, що у тій справі все ясно, бо писалося на плівку: хто скільки давав, і що суддя витворяв у своєму кабінеті з жінками. «Ми бачимо тяжкий робочий день українського судді», - пожартував Ющенко.

фото прес-служби Президента України

Однак Президент, який згадав навіть інтимні сцени Зварича з працівницями суду, чому забув про свого представника в парламенті Петра Олійника, який також проходить по справі як свідок хабара, а його кабінет - як місце дачі хабара. Хоча Петро Олійник вперто не давав про себе забути – стрибаючи між залом та трибуною, але Президент так і не став пояснювати однопартійцям, чому його людина вляпалася в справу судді-хабарника.

Від «любих друзів» до баласту

Нарешті Президент заявив, що у співпраці з Тимошенко існував «елемент його чоловічого приниження».

«Приниження» виглядало наступним чином. Під час президентської виборчої кампанії Ющенка принижувало, що його запитували виборці на Заході й Сході одне й те саме: «Чому біля вас воровка - Тимошенко?».

«Але я кривого слова про Тимошенко не сказав», - поскаржився Ющенко.

А вона? А вона… відчувши слабинку, потім Президента все просила: «Скажіть Василю Тимофійовичу (керівник Верховного суду.- Ред.) закрити кримінальну справу по ЄЕСУ». «При кожній зустрічі, закрий кримінальну справу, закрий», - плакався делегатам Ющенко.

Після такого серйозного переліку гріхів Тимошенко Президент звернувся до зали з проханням очистити партію від депутатів з НУ, що пішли за Юлією Володимирівною.

«Скинемо цей баласт», - закликав Президент.

До речі, серед баласту колишній «любий друзь» Третьяков, у якого Ющенко жив-ховався під час помаранчевої революції; екс-прес-секретар Віктора Ющенко Ірина Геращенко, що була з Ющенком усі буремні роки, що передували його президентству; Юрій Ключковський, що воював за президентство Ющенка у Верховному суді, до речі, проти Степана Гавриша, який нині під крилом Президента в РНБО. Баласт - це ще цілих чотири народних депутатів – Ольга Герасим'юк, Микола Мартиненко, Єдуард Зейналов, Руслан Князевич.

фото прес-служби НСНУ

«Після цього ми вийдемо сильнішими», - заявив Ющенко. Однак це прозвучало не дуже весело.

Щоб додати оптимізму, Віктор Андрійович зауважив, що у нього є дві хороші новини.

Хоча насправді вони були ні хороші не погані, і навіть зовсім не новини. Судіть самі, перша новина – закінчується високосний рік, друга - скоро буде Новий рік.

Ось повний список хороших новин від Президента.

До речі, наступний раз «Наша Україна» збереться невдовзі - 17 січня. НУ треба доробити деякі справи, зокрема обрати політраду. У політичного лідера НУ свої плани – йому треба проштовхнути об’єднання з ЄЦ. Після сьогоднішнього з’їзду стало зрозуміло, зробити це Ющенку буде не просто.

Гривню обвалило сало (Секрети з’їзду НСНУ), 28 декабря 2008