ВР зрівняла прожитковий мінімум і мінімальну зарплату

198
ВР зрівняла прожитковий мінімум і мінімальну зарплату

Верховна Рада встановила, що розмір мінімальної заробітної плати не може бути нижчим від розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб з 1 січня 2009 року.

Видео дня

Як повідомляє "Радіо Свобода", за ухвалення відповідного проекту закону проголосували 230 при 226 мінімально необхідних депутатів.

Законом передбачається, що розмір мінімальної зарплати встановлюється парламентом за поданням Кабінету Міністрів не рідше, ніж раз на рік у законі про державний бюджет.

Ухваливши документ, депутати доручили Кабміну внести на розгляд Ради проект держбюджету-2009 вже з урахуванням норм цього закону.

Крім того, Верховна Рада заборонила збільшення штату працівників органів виконавчої влади, наклала мораторій на закупівлю автомобілів, окрім закупівлі автомобілів для потреб транспортних організацій, установ охорони здоров'я, освіти, Збройних Сил і Міністерства надзвичайних ситуацій, за рахунок коштів держбюджету.

Парламент також рекомендував органам місцевого самоврядування тимчасово, до 1 січня 2010 року припинити закупівлю автомобілів за рахунок коштів місцевих бюджетів.

Закон набуває чинності з 1 січня наступного року й діятиме до 1 січня 2010 року.

З початку цього місяця розмір мінімальної заробітної плати в Україні зріс із 545 до 605 гривень.