УкраїнськаУКР
EnglishENG
PolskiPOL
русскийРУС

Вакарчук представив сольний проект "Вночі"

273
Вакарчук представив сольний проект 'Вночі'

4 листопада у Національному Академічному Драматичному театрі ім. Івана Франка відбувся концерт-презентація нового музичного проекту Святослава Вакарчука «Вночі». На концерті було представлено 11 композицій, які увійдуть до однойменного альбому.

«Вночі» - це, в першу чергу, заклик до співробітництва та діалогу між представниками української творчої еліти. Це колективний внесок Святослава Вакарчука та інших учасників проекту в розвиток актуальної української музики, важливий крок у заповненні «білих плям» вітчизняної культури, пише прес-служба гурту.

Над альбомом «Вночі» працювали як учасники групи «Океан Ельзи» так і запрошені музиканти, талановиті виконавці джазу, класичної та народної музики: Олексій Саранчін, який заграв джазові фортепіанні партії, саксофоніст Богдан Гуменюк, гітарист Олексій Морозов, перша скрипка струнного квартету «Колегіум» Кирило Шарапов та багато інших. У запису однієї з композицій платівки взяв участь Національний Симфонічний Оркестр України.

Незважаючи на те, що композиції «Вночі» не відповідають поп-формату, альбом розрахований на масового слухача. Ім’я, голос та особлива, характерна для Вакарчука мелодика композицій, допоможуть прихильникам української музики познайомитися з новими музичними формами, засвоїти нові музичні території.

«Програма «Вночі» вийшла з творчої лабораторії, де ми могли писати музику, яку ще ніколи не робили раніше. У результаті з’явилося одинадцять пісень, кожна з яких є для мене дуже близькою і дорогою. Жодну з них не можна віднести до якогось конкретного музичного стилю – в них є все: від джазу до регі. «Вночі» розрахований не тільки на прихильників «Океану Ельзи», але й на тих, хто взагалі не цікавиться рок-н-ролом» - каже Вакарчук.

За настроєм «Вночі» схожий на картини художників-імпресіоністів. Це, в першу чергу концентрована емоція, що висловлює найважливіше з внутрішнього світу автора. Частина пісень створювалася під час подорожей Європою та Америкою. Зокрема текст «Поперед мене гори сині» було написано на березі Женевського озера в Швейцарії, а слова титульної композиції «Вночі» на сороковому поверсі готелю у Нью-Йорку.

Головним музичним продюсером альбому виступив клавішник «Океану Ельзи» Мілош Єліч. Він також написав мелодію однієї з пісень платівки. Ще одну композицію Вакарчук створив разом з бас-гітаристом гурту Денисом Дудко, решту написав самостійно. Робота над платівкою відбувалася у трьох різних країнах світу: запис був зроблений у Будинку звукозапису в Києві, зведення – в ICP Studios у Брюсселі (Бельгія), а мастерінг на Lurssen Mastering у Лос-Анжелесі (США).

Над мастерінгом платівки працював відомий американський саунд-продюсер, лауреат двох премій «Греммі» Гавін Лурсен.

Реліз альбому «Вночі» запланований на кінець листопаду 2008 року.