Єврокомісія подвоїть допомогу країнам не з єврозони

201
Єврокомісія подвоїть допомогу країнам не з єврозони

Єврокомісія має намір удвічі збільшити свою можливість надавати допомогу країнам Європейського Союзу, що не входять до зони євро.

Про це заявив сьогодні на прес-конференції комісар ЄС з економічних і монетарних справ Йоакін Алмунья. «Ми розглядаємо можливість збільшення максимуму коштів, якими ми можемо допомагати країнам-членам ЄС, і я представлю цю пропозицію на засіданні Ради міністрів з питань економіки й фінансів ЄС 4 листопада», - цитує УНІАН його слова.

Комісар зазначив, що Єврокомісія на сьогоднішньому надзвичайному засіданні щодо пошуку шляхів подолання кризи висловилася за збільшення максимуму з 12 до 25 млрд євро.

Видео дня

Алмунья нагадав, що вчора увечері Єврокомісія погодилася надати допомогу Угорщині в 6,5 млрд євро саме в рамках відповідного законодавства ЄС.

За словами комісара, на сьогодні поки не існує звернень від інших країн-членів Євросоюзу з проханнями про таку допомогу. Водночас він висловив переконання, що Єврокомісія має бути готовою швидко реагувати на такі звернення, якщо вони з'являться.

Нагадаємо, 28 жовтня Президент головуючої в ЄС Франції Ніколя Саркозі висловився за збільшення максимуму коштів для допомоги країнам-членам з боку Єврокомісії з 12 до 20 млрд євро.

Того ж дня пізно увечері Єврокомісія погодилася надати 6,5 млрд євро допомоги Угорщині. Кошти, які надаються у вигляді допомоги країні-члену ЄС, що не є членом єврозони, позичаються Єврокомісією на ринку за рахунок розміщення євробондів.