Криза відбере у фармацевтів $10 мільярдів доходу

225
Криза відбере у фармацевтів $10 мільярдів доходу

Фармацевти можуть втратити до 10 мільярдів доларів доходів наступного року через падіння темпів зростання економіки США.

Фінансова криза, як передає Лента.ru, призвела до зниження доходів споживачів, які можуть через це перейти на дешевші й доступніші медикаменти.

За прогнозом організації IMS Health, продажі медичних препаратів мають зрости в 2009 році лише на 1% до 292 мільярдів доларів, що стане найповільнішим зростанням за весь час спостережень. Водночас кількість візитів пацієнтів до лікаря за рік знизилася на відсоток, а кількість виписаних рецептів зросла всього лише на 1,2%.

Видео дня

Економічна криза стала черговим ударом для фармацевтичного ринку. Окрім цього, виробникам доведеться зазнати втрат у розмірі 84 мільярдів доларів від закінчення патентів до 2012 року.

Зростання ВВП США може сповільнитися в третьому кварталі 2008 року через різке збільшення безробіття. За перші дев'ять місяців року в США було ліквідовано понад 760 тисяч робочих місць. Ці процеси неминуче позначаться на американському попиті на ліки. Для того, щоб нейтралізувати ефект від кризи, фармацевти мають вийти на ринки країн, що розвиваються, перш за все Китаю, Індії та Бразилії, вважають в IMS.

Зараз багато компаній вже просувають свої бренди на ринках, що розвиваються. Зокрема, лідер галузі Pfizer різко збільшив кількість міст в Азії, де продаватиметься його продукція. Так компанія планує заробити додаткові три мільйони доларів до 2012 року.

Нагадаємо, що в Україні через кризу ситуація на фармацевтичному ринку зазнала змін. Ціни на ліки, як імпортні, так і вітчизняні, різко зросли. Прем'єр-міністр Юлія Тимошенко розпорядиласязнизитивартість медпрепаратів, однак домовитися з усіма учасниками ринку уряду не вдалося.