Центр утримання нелегалів на Закарпатті закриють

246
Центр утримання нелегалів на Закарпатті закриють

Пункт тимчасового утримання нелегальних мігрантів у Павшино Закарпатської області буде ліквідовано до кінця цього року. Розформування відбувається згідно з постановою Кабінету міністрів і розпорядженням Держприкордонслужби, повідомляє «Німецька хвиля».

Видео дня

Як пояснюють прикордонники, пункт утримання в Павшино не відповідає міжнародним стандартам, а його переобладнання вимагає значних капіталовкладень, та й територія належить місцевій общині. На закритті пункту наполягали місцеві депутати й недержавні організації, які займаються питаннями прав нелегальних мігрантів.

Пункт у Павшино розраховано на триста людей, зараз там залишається близько ста нелегальних мігрантів. Інших, згідно з графіком Держприкордонслужби західного регіону, випроваджено або перевезено до новостворених центрів утримання нелегалів на Волині й у Чернігові. Тепер ними займається відповідний підрозділ міліції. Мігранти, які ще залишаються в Павшино, проходять процес встановлення особи. Переважно це громадяни Пакистану й Індії.

Як зазначає видання, примусове випровадження одного нелегального мігранта обходиться державі в більш ніж півтисячі американських доларів включно з квитком на літак, наприклад до Пакистану.