Пірати пообіцяли не дати морякам на "Фаїні" померти з голоду

243
Пірати пообіцяли не дати морякам на 'Фаїні' померти з голоду

Сомалійські пірати обіцяють поділитися з екіпажем захопленого українського судна «Фаїна» продовольством, яке, як раніше повідомляли злочинці, закінчується.

Видео дня

Про це повідомив представник піратів Сугуле Алі, передає агентство Associated Press.

Раніше цього тижня пірати заявили про те, що на «Фаїні» скінчилися провізія та вода. Цю інформацію підтвердив і представник судновласника, керівник компанії «Томекс» Віктор Муренко. За його словами, тиждень тому на судні закінчилися їжа й вода. Певний час пірати годували моряків, доставляючи провіант із берега, але, починаючи з 21 жовтня, припинили це робити.

Однак представник піратів заявив, що зловмисники нагодують екіпаж «Фаїни». «Ми, сомалійці, не їмо на очах у голодної людини. Ми поділимося нашою їжею з ними (заручниками)», - заявив Алі, додавши, що пірати не відмовляються від своїх погроз та обіцянок захищатися «до останньої краплі крові» в разі нападу.

«Важливо те, що, якщо помремо ми, вони (заручники) помруть також», - додав представник піратів.

Нагадаємо, в середу газета «Сегодня», якій вдалося зв'язатися з піратами по супутниковому телефону, повідомила, що на «Фаїні» закінчилася провізія, а пірати можуть убити екіпаж уже в четвер.

Крім того, Алі не підтвердив інформацію про те, що зловмисники нібито знизили суму викупу за звільнення заручників з 20 до 1 мільйона доларів. «Це безглуздо. Цього вистачить лише на те, щоб провести кілька ночей у готелі!» - прокоментував інформацію представник піратів.

Нагадаємо, сомалійські пірати захопили судно «Фаїна» 25 вересня. Несподівано для самих загарбників виявилося, що судно перевозило 33 українські танки Т-72, а також легкі зенітні установки, гранатомети й боєприпаси. На момент захоплення на «Фаїні» перебувало 17 громадян України, троє росіян та один громадянин Литви. Капітан судна - громадянин Росії Володимир Колобков - помер від серцевого нападу.

Пірати погрожують убити заручників у разі силової операції з їх звільнення.

Раніше в четвер директор Міжнародного бюро з контролю за судноплавством Поттенгаль Мукундан заявив, що кількість нападів сомалійських піратів на кораблі сягнули рекордного рівня. За даними Бюро, зі 199 піратських нападів на судна по всьому світу 63 - справа рук сомалійських піратів, які наразі утримують 259 членів екіпажу різних захоплених ними суден.