Захистом від сомалійських піратів займуться самі потерпілі

408
Захистом від сомалійських піратів займуться самі потерпілі

Держави, які мають вихід до Червоного моря, а також інші країни, що постраждали від дій сомалійських піратів, мають намір провести конференцію з безпеки судноплавства в цьому регіоні.

Видео дня

Про це в інтерв'ю єгипетському телебаченню заявив президент Ємену Салех Алі Абдалла. «Ми проводимо консультації з Євросоюзом, США, Малайзією, іншими державами, що постраждали від піратів, про скликання міжнародної конференції держав басейну Червоного моря й інших зацікавлених сторін з питань зміцнення безпеки в цьому регіоні», - цитує його слова РІА Новости.

Крім того, на цій конференції обговорюватимуться питання відновлення органів державної влади в Сомалі, де вже багато років іде громадянська війна. «Адже основна причина піратства - це повний розвал сомалійської держави», - пояснив президент Ємену.

За його словами, місце й терміни проведення конференції наразі узгоджуються представниками зацікавлених країн.

При цьому він зазначив, що направлення військових кораблів іноземних держав не вирішить проблему піратства. «Кораблі Німеччини, США, Франції, Нідерландів перебувають тут давно, але вони так і не зуміли запобігти нападу піратів», - сказав Салех.

Він додав, що домогтися реального результату можна лише, якщо ці держави разом зі світовою спільнотою візьмуться за відновлення державності в Сомалі.

За даними Міжнародного морського бюро, цього року активність сомалійських піратів сягнула безпрецедентних масштабів. Усього з початку року в світі було зареєстровано 199 піратських атак, 63 з яких було скоєно сомалійськими піратами. 259 людей на сьогодні перебуває в полоні у піратів.