Названо дату "прощання" Грузії з СНД

216
Названо дату 'прощання' Грузії з СНД

Виключення Грузії зі складу СНД відбудеться 18 серпня 2009 року. Про це повідомив заступник голови виконавчого комітету - виконавчого держсекретаря СНД Науріз Айдаров.

Видео дня

Вихід зі Співдружності формально відбувається через рік після подачі заявки державою.

18 серпня цього року до виконкому СНД надійшла нота МЗС Грузії про вихід зі складу СНД. Це рішення Тбілісі ухвалив у зв'язку з конфліктом у Південній Осетії.

«Як наголошується в ноті, Грузія виходить зі складу СНД», - заявив Айдаров

Він також повідомив, що Виконавчий комітет СНД приступив до здійснення необхідних дій, пов'язаних з процедурою виходу Грузії зі складу СНД відповідно до статті дев'ятої статуту про Співдружність незалежних держав.

«Згідно з цією статтею, держава - член СНД оголошує письмово депозитарію про свій намір вийти зі складу Співдружності за 12 місяців до виходу. Отже, датою виходу Грузії зі Співдружності вважатиметься 18 серпня 2009 року», - підкреслив Айдаров

12 серпня на мітингу в Тбілісі Президент Грузії Михайло Саакашвілі заявив про вихід Грузії зі складу СНД.

Нагадаємо, що декларацію про створення Співдружності було підписано в грудні 1991 року главами 11 країн - Азербайджану, Вірменії, Білорусі, Казахстану, Киргизії, Молдавії, Росії, Таджикистану, Туркменистану, Узбекистану й України.

Грузія вступила до СНД в 1993 році.