newspaper
flag
УкраїнськаУКР
flag
EnglishENG
flag
русскийРУС
img

РФ намагається стати монополістом у поставках газу в Україну

228
РФ намагається стати монополістом у поставках газу в Україну

Росія намагається стати єдиним постачальником газу в Україну.

Видео дня

Таку думку висловив президент Київського міжнародного енергетичного клубу «Q-club», член правління Української народної партії Олександр Тодійчук, повідомили в прес-службі УНП, пише УНІАН.

За його словами, «це має дві небезпеки — РФ будь-якої миті зможе переглянути ціну на газ для України, а також перекрити газовий кран, як це вже не раз відбувалося».

«Не можна допускати монопольних поставок газу з одного джерела, а також впускати російські компанії-монополісти на внутрішній газовий ринок», — впевнений Тодійчук.

Він нагадав, як «у 2006-2007 роках російські компанії «РосУкрЕнерго» й «УкрГазЕнерго» фактично монополізували внутрішній газовий ринок України, отримавши доступ до прямих продажів газу українським промисловим підприємствам».

На думку експерта, «російські компанії отримали можливість диктувати ціни, приводити до банкрутства промислові підприємства, тоді як держава фактично втратила контроль над внутрішнім газовим ринком».

«Такі дії в майбутньому недопустимі», — вважає Тодійчук.

Водночас, на його думку, посилення енергетичної залежності від РФ може призвести до втрати перспективних родовищ нафти й газу в Україні.

«Україна й РФ могли б спільно видобувати енергоносії на російській території. Яскравим прикладом є розробка родовищ у Тюмені, а також у третіх країнах», — сказав експерт, зазначивши, однак, що «в Україні присутність російських компаній у ПЕК і так дуже значна».