newspaper
flag
УкраїнськаУКР
flag
EnglishENG
flag
русскийРУС
img

БЮТ хоче голосувати лише за свої закони

234
БЮТ хоче голосувати лише за свої закони

Фракція БЮТ, яка заблокувала сьогодні трибуну Верховної Ради, заявляє, що зробила це для того, щоб Партія регіонів разом з пропрезидентською частиною НУ-НС не проголосувала за антикризовий пакет законів, запропонований депутатом Ксенією Ляпіною, в якому основна увага приділяється фінансуванню виборів.

Видео дня

Лідер фракції БЮТ Іван Кириленко стверджує, що його фракція голосуватиме виключно за той пакет антикризових законів, які вчора було узгоджено на РНБО і які з хвилини на хвилину мають бути передані до ВР. «Ляпіна – це не РНБО. Ми не голосуватимемо за пакет законів її авторства, який розпалить політичну бійню в країні». Він додав, що антикризовий пакет, який вчора було прийнято на РНБО, повністю підтримує уряд.

Водночас депутат Блоку Тимошенко Андрій Портнов заявив, що пакет антикризових законів уже доставлено до ВР.

Разом з тим В’ячеслав Кириленко стверджує: те, що сьогодні організовує БЮТ у Верховній Раді, робиться з метою зберегти за Тимошенко посаду прем'єр-міністра. Він зазначив, що діями Тимошенко керує «п'ята колона». Як приклад Кириленко навів факт: учора на пропозицію Тимошенко про створення мегакоаліції відгукнулася лише фракція комуністів. «Ми стаємо свідками залучення до уряду Тимошенко «п'ятої колони», - заявив В’ячеслав Кириленко.

Партія регіонів підтримує позицію лідерів НУ-НС. Там також переконані в тому, що терміново необхідно голосувати за пакет антикризових законів, однак цьому перешкоджає позиція Тимошенко. Зокрема, Олександр Єфремов повідомив, що фракція БЮТ блокує роботу парламенту лише тому, щоб не допустити входження законопроектів про фінансування виборів, а ухвалення антикризових законів для них не актуальне. «Коли ми попросили показати їх антикризову програму, виявилося, що цієї програми в них просто немає», - заявив Єфремов.

До речі, попередня спроба проголосувати за законопроект Ляпіної у ВР не вдалася. Депутат Соболєв прокоментував це так: «Це була друга спроба створити блок між Партією регіонів і пропрезидентською частиною НУ-НС. Як бачимо, вона зазнала поразки – 201 голос».

Багато депутатів кажуть про те, що в парламенті сьогодні має бути Президент. Коли Віктор Ющенко прийде, робота парламенту буде активізована. Прийти до парламенту висловила бажання і Юлія Тимошенко, однак, як повідомив Портнов, її не запросило керівництво ВР. «Тимошенко хотіла прийти на Погоджувальну раду, а також до сесійної зали. Але, всупереч її бажанню, запрошення їй не надійшло, а без нього вона прийти не може», - заявив Андрій Портнов.