newspaper
flag
УкраїнськаУКР
flag
EnglishENG
flag
русскийРУС
img

Італія може не виконати умови Кіотського протоколу – міністр

264
Італія може не виконати умови Кіотського протоколу – міністр

Італія занепокоєна тим, що не скоротить викиди парникових газів на 5 % до 2008–2012 року, як це передбачено Кіотським протоколом, заявила в Люксембурзі міністр навколишнього середовища Італії Стефанія Престіджакомо (Stefania Prestigiacomo).

Видео дня

Останніми роками Італія збільшила об'єм викидів на 6 % замість того, щоб знизити його порівняно з рівнем 1990 року.

Уряд країни шукатиме способи «надолужити втрачене» та досягти мети, передбаченої Кіотським протоколом, сказала Престіджакомо, слова якої цитує агентство Апком.

Кіотський протокол – перша міжнародна угода, що обмежує об'єм викидів парникових газів в атмосферу Землі, – був ухвалений у грудні 1997 року на міжнародній конференції в Кіото (Японія) та набув чинності в лютому 2005 року.

Згідно з протоколом, промислово розвинені країни мають скоротити загальні викиди парникових газів у 2008–2012 роках як мінімум на 5 % порівняно з базовим 1990 роком. Водночас кожній країні виділяється певна квота на забруднення навколишнього середовища парниковими газами, що впливають на глобальне потеплення. З метою стимулювання зниження викидів передбачена можливість торгівлі вільними квотами.

«Ми вивчаємо стратегію для скорочення викидів CO2, яка має бути розроблена міністерством навколишнього середовища разом із міністерством інфраструктури та міністерством економіки», – сказала Престіджакомо, пише РИА Новости.