День Победы: Ющенко и Янукович поздравили украинцев

День Победы: Ющенко и Янукович поздравили украинцев

Президент України Віктор Ющенко привітав ветеранів з 62-ю річницею перемоги у Другій світовій війні.

Видео дня

фото пресс-служба Президента Украины

Дорогий Український народе!

Дорогі ветерани!

Сьогодні Україна вшановує великий день власної історії, великий історичний день національної слави і скорботи. Ми відзначаємо 62-у річницю перемоги у Другій світовій війні, у війні Великій Вітчизняній.

Віддаємо шану кожному українському героєві, що в час воєнного лихоліття боровся за визволення рідної землі від тоталітарних загарбників. Пам’ять про кожного воїна, кожну жертву і кожного рятівника України є і буде для нашого народу вічною і нероздільною.

З братньою вдячністю згадуємо подвиг наших бойових соратників і побратимів – усі народи та союзницькі армії, які рятували людство від фашистського рабства.

фото пресс-служба Президента Украины

Ми заплатили високу ціну за перемогу. Понад 40 місяців в Україні лилася кров. Війна вщент зруйнувала міста, знищила села. Війна забрала майже 10 мільйонів життів. 7 мільйонів українців полягло на фронтах, в партизанських загонах, підпіллі. Понад 2 мільйони були вивезені в Німеччину. Сотні тисяч стали жертвами репресій у таборах, полоні, який не закінчився з війною, а був свідомо продовжений згодом радянським режимом.

Сьогодні серед нас – вже менше третини тих, хто пройшов або побачив війну. Наш великий обов’язок – конкретними справами і справжньою турботою зробити все можливе, щоб українські ветерани – без найменшого винятку – щодня відчували вдячність і підтримку Українського народу та його держави.

Як Президент України, як син фронтовика я схиляю своє чоло перед вами, дорогі ветерани.

фото пресс-служба Президента Украины

В Україні сьогодні проживає 2,9 мільйона ветеранів: 268 тисяч – інвалідів, 374 тисяч – учасників бойових дій, 2263 тис. учасників війни. 204 ветерани мають особливі заслуги перед Батьківщиною.

Я твердо переконаний – ми повинні пишатися численними світлими прикладами єдності і мужності нашого народу у роки війни. Ця єдність існувала всупереч злу, всупереч насильству, всупереч фронтам і воєнним лініям.

Цю єдність творили мільйони українських імен і тисячі бойових звершень. Від Олександра Довженка до Олеся Гончара. Від Миколи Ватутіна до Никифора Шолуденка. Від Олександра Сабурова до Івана Кожедуба. Від Романа Шухевича до Олени Теліги.

У здатності відійти від ідеологій і в кожному подвигу побачити велику любов до України – у цьому полягає єдність нашого народу.

«Їх не учили Батьківщині – їх учили класовій ворожнечі і боротьбі, їх не учили історії. Народ, що не знає історії, є народ сліпців», – писав Олександр Довженко.

Я ніколи не прийму жодної позиції, здатної розділити наш народ. Але вірю – настав час, щоб покласти край цинічній політиці нинішніх продовжувачів «класової боротьби», які відверто зневажають Україну і сіють розбрат поміж нашим народом.

Настав час щиро і по-братньому сказати один одному – кожен, хто боровся за Україну, заслуговує на довічну шану і подяку.

фото пресс-служба Президента Украины

Тому вірю, що праця, яка має врегулювати законодавчий статус усіх, хто в 20-х, 30-х, 40-х і 50-х роках боровся за Україну та її незалежність, нарешті буде завершена, буде втілена як правда, як історична справедливість.

Дорогі ветерани, ви були, є і будете поколінням героїв-переможців.

Як Президент України я й надалі послідовно і наполегливо дбатиму про те, щоб з боку держави ви мали належну підтримку і соціальні гарантії.

За останні роки ми зуміли суттєво покращити цю роботу. Вона буде продовжена. Середні розміри пенсій у ветеранів війни вищі від інших категорій пенсіонерів майже вдвічі. З 1 січня 2006 р. збільшено розміри підвищень до пенсій більш ніж у 2 рази для інвалідів та учасників бойових дій. З 1 січня 2007 – майже у 4 рази для учасників війни.

У 2006 році ветеранам війни встановлено 47,6 тис. телефонів на загальну суму 10 млн. гривень. Оздоровлено 51,6 тис. осіб. 1174 інваліди війни отримали автомобілі, у 2007 році ця справа буде продовжена.

У цей день я закликаю усі громадські організації, політичні партії, всіх громадян України згуртуватися навколо спільних звершень минулого. Ми повинні свято берегти кожного ветерана, який серед нас. І ця турбота має виявлятись у щоденному чуттєвому ставленні синів і доньок до власних батьків. Це – наш борг. Наша вдячність.

Ми повинні подбати про належне, позбавлене ідеологічних нашарувань, втім гідне вшанування пам’ятників і кожної могили воєнного часу. З школярської парти ми повинні й надалі виховувати у кожному українському серці справжню, велику повагу до тих, хто врятував нашу землю. А отже – ми зобов’язані зробити крок назустріч один одному задля України та прийдешніх поколінь.

Я засвідчую усім нашим дорогим ветеранам свою найглибшу шану і любов. Сердечно бажаю вам доброго здоров’я, щастя і довгих літ життя.

Вітаю зі світлим святом Великої Перемоги!

Слава вам. Слава вашому подвигу.

Слава Україні!

фото пресс-служба Президента Украины

Премьер-министр поздравил ветеранов из больницы по Интернету

Премьер-министр Украины Виктор Янукович, который сейчас пребывает больнице города Барселона (Испания), по случаю Дня Победы пожелал ветеранам Великой Отечественной войны благосостояния, здоровья и счастливого долголетия.

фото Дима Богданов/ОБОЗ

Об этом идет речь в приветствии премьера, размещенном на Правительственном портале.

“С каждым годом все дальше во времени тот памятный день победной весны 1945 года, и с каждым годом он все ближе к нашему сердцу. А значение и исторический вес подвига воина-освободителя становятся все более величественными”, - отмечается в приветствии.

“В этот святой и славный день мы вспоминаем всех тех, кто отдал жизнь за свободу и счастье Родины. Мы низко кланяемся и выражаем глубокое сыновнее уважение тем, кто героически прошел долгими, тернистыми боевыми дорогами, а затем возродил родную землю из пепелища после Великой Победы. Нет таких слов, которыми можно было бы в полной мере передать всю благодарность за ваш, уважаемые ветераны, бессмертный подвиг в самой жестокой войне, которую когда-либо знало человечество. Сколько бы слов благодарности мы вам ни говорили, дорогие наши ветераны, их всегда будет мало”, - отметил В.ЯНУКОВИЧ.

Он отметил, что “правительство Украины хорошо осознает свою ответственность за то, чтобы жизнь ветеранов была достойна их трудового и боевого вклада, чтобы они ежедневно чувствовали заботу о них”.

В.Янукович также заверил: “Мы сделаем все, чтобы быть достойными подвига ветеранов Великой Отечественной, чтобы в полной мере исполнить свою святую обязанность перед вами”, передает УНИАН.

Виктор Янукович до отъезда в Барселону успел записать и телеобращение к ветеранам Великой Отечественной войны.

Также читайте как поздравила ветеранов Юлия Тимошенко и про ряд праздничных мероприятий в Украине, посвященных 62-й годовщине Победы в Великой Отечественной войне.