Піскун вважає, що Тимошенко до терактів не причетна

186
Піскун вважає, що Тимошенко до терактів не причетна

Піскун: вибухи нафтогонів стають у нас традицією. Відеосюжет

Видео дня

(відео "5 каналу")

Генеральний прокурор України Святослав Піскун стверджує, що аварія потяга «Столичний експрес» і пожежа та вибух на газогоні «Уренгой-Помари-Ужгород», які стались у Київській області, є наслідком службової недбалості.

Про це генпрокурор заявив сьогодні журналістам у Києві після завершення оперативної наради за участю керівників Генеральної прокуратури, МВС, СБУ, Секретаріату Президента та Кабінету міністрів, повідомляє УНІАН.

На початку наради Піскун заявив, ці інциденти поки що не можна називати терактами, оскільки розслідування ще не завершено і немає відповідних доказів.

«Ніяких терактів немає і не встановлено ознак терактів», — сказав Піскун журналістам, додавши при цьому, що «є зловживання посадових осіб, службова недбалість».

За його словами, окремі посадові особи, які причетні, зокрема до аварії «Столичного експреса», затримані і дають покази, а також призначено технічні та медичні експертизи. Генпрокурор висловив сподівання, що це дозволить у стислі терміни завершити розслідування аварії потяга.

Відповідаючи на запитання журналістів з цього приводу, Піскун сказав, що слідством попередньо встановлено, хто накручував мотузку на елемент стрілочного механізму і кому вона (мотузка) належить.

Як зазначив генпрокурор, цей елемент конструкції стрілки було застосовано за декілька хвилин до проходу потяга, щоб якимось чином виправити несправність роботи стрілки. Один із працівників намагався полагодити таким чином цю стрілку, сказав Піскун.

Говорячи про вибух на газопроповоді, генпрокурор зауважив, що в цьому випадку також простежується службова недбалість осіб, які мають відповідати за його експлуатацію. Причиною вибуху, як попередньо встановлено, стало просідання грунту на ділянці, де сталася надзвичайна пригода, сказав він.

Піскун нагадав, що такий самий випадок, з такої ж причини стався у 2003 році. Втім посадові особи, за його словами, які б мали попередити подібне явище, нічого для цього не зробили.

«Я ще раз авторитетно заявляю, що ніяких терактів на території України немає», — заявив генпрокурор.

Розслідування двох кримінальних справ, порушених за фактом аварії потяга «Столичний експрес» і за фактом вибуху та пожежі на газопроводі, доручено проводити прокуратурі Київської області.

Голова Верховної Ради Олександр Мороз сьогодні натякнув, що ці дві аварії можуть бути пов’язані з політичною ситуацією у державі.

Нагадаємо, 7 травня на транзитному газопроводі «Уренгой — Помари — Ужгород» стався вибух газу з послідуючим горінням.

У ніч на третє травня біля станції Росава на Київщині під час руху «Столичного експресу» зійшли з рейок п'ять вагонів та локомотив. Травм зазнали четверо пасажирів. Як пояснило наступного дня керівництво «Укрзалізнці», тоді дивом удалося уникнути зіткнення і великих людських жертв.