newspaper
flag
УкраїнськаУКР
flag
EnglishENG
flag
PolskiPOL
flag
русскийРУС
img

СБУ захватила КС? А Рада расправилась с судьей

СБУ захватила КС? А Рада расправилась с судьей

Богатирьова думає, що суддів КС покарали за їх чесність

фото PHLФракція Партії регіонів у Верховній Раді звертається до президентської сторони з вимогою припинити тиск на суддів Конституційного Суду в будь-якій формі і дозволити Суду виконати свою роботу.

Про це йдеться у заяві фракції ПР, текст якої переданий «Обозревателю».

«Конституційний Суд обрано в легітимний спосіб, судді виконують свої обов’язки. І саме за це їх вирішено покарати — за чесне і сумлінне виконання своїх обов’язків. Лише політичною безвідповідальністю та страхом за власні вчинки можна пояснити дії Президента та його Секретаріату. Несприйняття критики, психологічне несприйняття арбітражу до власних Указів стали тими підвалинами, які пояснюють усе те «дикунство», яке влаштовують довкола роботи єдиного конституційного органу країни», — заявляють «регіонали».

Видео дня

Фракція Партії регіонів «засуджує нинішню політику президентського оточення, яка повертає країну до ланцюгової реакції беззаконня, політичної (або навіть революційної) доцільності та безвідповідальності, які були використані в якості засобу досягнення політичної мети в 2004 році».

«Регіонали» застерігають Президента від «подальших незважених кроків, які приведуть до ескалації політичного конфлікту».

Рада тоже расправилась с судьей КС

Верховная Рада Украины приняла Постановление об увольнении Петра Стецюка с должности судьи Конституционного Суда Украины в связи с нарушением присяги.

За это решение проголосовали 233 народных депутатов из 256 присутствующих в сессионном зале, сообщает РБК-Украина.

Стецюк был назначен на должность судьи КС по квоте Верховной Рады.

Пшеничний вважає, що відбулося «воєнізоване захоплення»

фото PHLЗвільнений Президентом суддя Конституційного Суду Валерій Пшеничний розцінює ситуацію навколо Конституційного Суду, як «воєнізоване захоплення».

«Іде воєнізоване захоплення влади, і спеціальне воєнізоване блокування роботи КС», — заявив він.

Пшеничний не розуміє, чому держохорона, яка повинна захищати суддів, перешкоджає їхній роботі. Він переконаний, що Президент намагається ліквідувати КС і вже віддав відповідне розпорядження.

За словами Пшеничного, Суд працює, про що свідчать близько шести справ, що слухаються, серед яких справа про відповідність Конституції Закону про імперативний мандат. По цих справах залишилося 1-2 голосування до оприлюднення рішення. Пшеничний наразі не отримав ухвалу Шевченківського суду, яка забороняє йому брати участь у роботі КС, але вже готовий його оскаржити.

Щодо справи про відповідність Конституції другого Указу Президента про розпуск ВР, Конституційний Суд, як повідомив Пшеничний, вже перейшов до закритої частини слухань по цій справі, і рішення по ній незабаром буде прийняте.

Наразі ж засідання КС не відбуваються, оскільки є лише десять суддів, тоді як для кворуму необхідно дванадцять. Решта суддів КС відсутні. Семеро з них хворі, один у відпустці.

Верховна Рада назвала Ющенка узурпатором

За відповідну постанову проголосували 255 народних депутатів. Проект постанови, зачитаний Морозом, зазнав незначних змін.

Ганна Герман запропонувала пом’якшити категоричну вимогу до Януковича припинити переговори. Народна депутатка від ПР запропонувала замінити фактичний наказ на «Поставити питання» про необхідність переговорів.

Мороз погодився і запропонував написати «Висловлює сумнів щодо доцільності переговорів Януковича та Ющенка».

Крім того, у проекті постанови ВР депутати зажадали від начальника Держохорони прозвітувати в Раді про останні події.

Нарешті, парламентарії вирішили розіслати цю заяву в усі держави, з якими Україна встановила дипломатичні відносини.

Пшеничный считает, что его ликвидируют

Исполняющий обязанности председателя Конституционного Суда Валерий Пшеничный заявляет, что действия власти направлены на ликвидацию КС как единственного органа конституционной юрисдикции.

фото PHL

Об этом он заявил сегодня в интервью журналистам в Киеве, передает УНИАН.

По словам Пшеничного, сегодня он собрал в зале заседаний Суда судей для того, чтобы обсудить ситуацию вокруг КС.

«Я собрал для того, чтобы прояснить ситуацию, которая сложилась вокруг КС», — сказал Пшеничный.

При этом он добавил в интервью журналистам, что, по его мнению, «идет военизированный захват и блокирование КС».

На собрании присутствовали 10 судей КС из 18. Для того чтобы они попали в здание КС, около 20 депутатов от коалиции сделали коридор для прохода судей к рабочим местам.

Мороз вбачає в діях Віктора Ющенка кримінал

Спікер ВР Олександр Мороз, відкриваючи 24 травня ранкове засідання Верховної Ради 5-го скликання, повідомив колегам про події в Конституційному Суді. За словами спікера, вранці Конституційний Суд був заблокований співробітниками Державної служби охорони, які мали на меті на пускати суддів КС на роботу. За словами Мороза, це вже не втручання звичайних громадян, які пікетували КС ззовні, це безпосереднє втручання, яке підпадає під дію Кримінального кодексу.

Мороз повідомив, що лише втручання великої кількості депутатів ВР 5-го скликання від коаліції дозволило ухвалити заяву з оцінкою дій Президента України. Після цього депутатам запропоновано на місці переконатися, що відбувається в Конституційному Суді. Для цього одразу після ухвалення заяви про узурпацію влади в роботі ВР зроблять годинну перерву, щоб парламентарії поїхали в КС. Після цього Мороз пропонує поновити роботу парламенту, щоб поінформувати суспільство про останні події.

ВР накаже Януковичу вийти з переговорів з «узурпатором»

Верховна Рада розглядає заяву «Про небезпеку узурпації влади Президентом України Віктором Ющенком». У заяві йдеться про те, що Віктор Ющенко 23 травня у зверненні до українського народу назвав неконституційним рішення КС щодо призначення на посади голів судів загальної юрисдикції. 24 травня співробітники Державного управляння охорони заблокували Конституційний Суд. Такі дії кваліфікуються Кримінальним кодексом України як кримінальний злочин.

Верховна Рада попереджає Президента про персональну відповідальність за антиконституційні дії, наказує Генеральній прокуратурі надати оцінку діям Президента.

Також парламент вважає, що «Переговори і консультації між Президентом Віктором Ющенком і Прем’єр-міністром Віктором Януковичем неможливі, до припинення останніх дій президента, що виходять за межі Конституції».

ВР звертається до всіх посадових осіб з вимогою виконувати норму Конституції, яка вимагає не виконувати злочинні накази, які суперечать Основному Закону і попереджає про відповідальність за вчинення антиконституційних дій.

Також депутати розглянуть постанову, якою планують схвалити заяву «Про небезпеку узурпації влади Президентом України Ющенком». Другим пунктом постанови депутати рекомендують направити цю заяву парламентам та урядам інших країн, щоб повідомити їх про події в Україні.

Після оголошення Морозом проекту даної постанови представники ПР попросили півгодинну перерву.

Станик и Пшеничный прорвались в здание КС

Уволенные президентом судьи КС Сюзанна Станик и Валерий Пшеничный прошли в здание Конституционного суда.

фото PHL

Об этом сообщил народный депутат от Партии регионов Василий Киселев, который находится возле КС, передает «proUA».

По словам Киселева, судьи прошли в здание КС с постановлением апелляционного суда.

Депутат также отметил, что сейчас ожидается прибытие в суд еще одного судьи — Владимира Иващенко.

Сегодня, 24 мая охрана здание КС усилена. Как сообщил Василий Киселев, помещение взяла под охрану рота Управления государственной охраны. «У них есть четкий приказ: ни за что не пропускать сюда трех судей, апелляционное решение по которым мы ожидаем на десять часов утра», — сказал Киселев.

СБУ захопила Конституційний Суд?

Сьогодні вранці військові загони СБУ захопили будинок Конституційного Суду і заблокували всі поверхи та центральний вхід.

Про це повідомили «Обозревателю» у прес-центрі Спілки вільних журналістів ім. Вячеслава Чорновола.

За інформацією прес-центру, комендант і внутрішня охорона КС усунута офіцерами СБ від виконання своїх обов’язків.

При цьому в.о. голови КС Валерій Пшеничний виїхав на робоче місце.

Нагадаємо, учора Шевченківський суд міста Києві заборонив звільненим Президентам суддям КС Валерію Пшеничному, Сюзанні Станік та Володимиру Іващенку виконувати їхні посадові обов’язки.

Президент України у зверненні до Українського народу закликав СБУ та Генпрокуратуру розібратися з ситуацією у Конституційному Суді.