newspaper
flag
УкраїнськаУКР
flag
EnglishENG
flag
русскийРУС
img

Суд над Радой: Приговор указу Ющенко уже «на выходе»

1,5 т.
Суд над Радой: Приговор указу Ющенко уже «на выходе»

Приговор указу Ющенко уже «на выходе»

Видео дня

Исполняющий обязанности председателя Конституционного Суда Валерий Пшеничный утверждает, что решение КС по второму указу Президента о роспуске Верховной Рады «уже на выходе».

Об этом он заявил 24 мая в интервью журналистам, передает УНИАН.

«Решение по второму указу уже на выходе», — сказал Пшеничный.

фото PHL

Он напомнил, что КС рассматривает представление относительно конституционности второго указа Президента о роспуске парламента в письменном виде. Кроме того, Пшеничный высказался за то, что КС должен продолжать свою работу.

Также он отметил, что решение КС о неконституционности назначения Президентом судей на административные должности является легитимным (ч. 5 ст. 20 Закона о судоустройстве).

Напомним, сегодня Конституционный Суд был взят под охрану СБУ.

Частина КС відмовилася виносити вирок указу Ющенка

фото PHLЧастина Конституційного Суду відмовилася виносити рішення щодо указу Президента про дострокове припинення повноважень Верховної Ради.

Про це заявив народний депутат Микола Оніщук, повідомили «Обозревателю» у прес-службі «Нашої України».

Як стало йому відомо з поінформованих джерел, 22 травня Конституційний Суд мав ухвалити рішення щодо відповідності Основному Закону указу Президента від 26 квітня про розпуск парламенту. Утім, винесенню вердикту завадила відсутність кворуму.

За словами Оніщука, «до критичного кроку — відмовитися вийти на роботу — деяких суддів довели нові керманичі Конституційного Суду».

«Як відомо, призначення нинішнього в.о. голови КС, а також заступника голови КС пані Станік, було здійснено Президентом Кучмою, коли керівником його адміністрації працював Віктор Медведчук. Подейкують, до речі, що нині Віктор Володимирович активно долучився до політичних та правових консультацій Партії регіонів , — відзначив Микола Оніщук, — Але сьогодні маємо раз і назавжди позбутися в Конституційному Суді як, між іншим, і у всій системі правосуддя, методів, які дискредитують судову систему».

«Тож непоява суддів у залі Конституційного Суду — це добрий сигнал, що частина КС не бажає бути втягнута у політичні ігри», — зауважив народний депутат.

фото PHLКС взявся за другий указ Ющенка

21 травня Конституційний Суд України розпочав слухання у справі за конституційним поданням 160 народних депутатів України щодо відповідності Конституції України (конституційності) Указу Президента України "Про дострокове припинення повноважень Верховної Ради України та призначення позачергових виборів" від 26 квітня 2007 року № 355. Про це повідомила прес-служба КС.

Пшеничный: решение КС не публикуют из-за Шишкина. Видеосюжет

(видео "5 канала")

КС похоронил первый указ Ющенко

Сегодня Конституционный Суд прекратил производство по представлению 53 народных депутатов о конституционности указа Президента от 2 апреля о досрочном прекращении полномочий Верховной Рады V созыва.

Об этом сообщил журналистам исполняющий обязанности председателя КС Валерий Пшеничный, передает УНИАН.

В то же время он не сказал, сколькими голосами судей КС было принято это решение, отметив — «решение принято».

При этом Пшеничный отметил, что это решение должно быть оформлено и официально обнародовано.

фото PHLКонституционный Суд похоронит первый указ Ющенко

Конституционный суд сегодня закроет производство относительно Указа Президента от 2 апреля 2007 г. о досрочном прекращении полномочий Верховной Рады.

Об этом перед началом закрытого заседания КС сообщил и.о. главы КС Валерий Пшеничный, сообщает РБК-Украина.

«Фактически это решение проголосовано. Сейчас его нужно юридически оформить в должном письменном виде и проголосовать», — сказал он.

Конституционный Суд решит судьбу Рады уже в пятницу

Судья Конституционного Суда Степан Гавриш прогнозирует принятие судом решения о конституционности указов Президента Виктора Ющенко от 2 и 26 апреля о роспуске Верховной Рады до пятницы, 18 мая.

фото PHL

Об этом он сказал Українським Новинам.

«Есть информация, что в Конституционном Суде уже есть проекты решений по этому производству, и суд может принять решение через 2 дня», — сообщил Гавриш.

Также Гавриш заявил об объединении в одно производств относительно конституционности указов Президента Виктора Ющенко от 2 и 26 апреля о досрочном роспуске Верховной Рады и назначении внеочередных выборов.

КС уже назначил судью-докладчика по делу о конституционности указов Ющенко о роспуске Верховной Рады. Нею стала делегированная Компартией Мария Маркуш.

КС поки не чіпатиме другий указ Ющенка

Конституційний Суд сьогодні засідатиме, але не розглядатиме легітимність указів Президента про розпуск Верховної Ради, повідомляє «5 канал».

За словами керівника прес-служби Суду Івана Аврамова, в суді немає інформації чи об’єднані обидва подання в одне і кого призначили суддею-доповідачем за другим поданням.

Крім того, у Конституційному Суді нічого не відомо про призупинення дії указів Президента, про звільнення суддів Сюзанни Станік та Валерія Пшеничного.

Шаповал захотів грати за «Шахтар»

фото УНИАНПредставник Президента у Конституційному Суді Володимир Шаповал здивований тим, що КС, не закривши подання по першому Указу Президента, в надзвичайно короткі терміни відкрив подання по другому.

Про це він заявив під час сьогоднішнього брифінгу.

На думку Шаповала, це свідчить або про некомпетентність суддів, або про політичну гру, результатом якої є бажання розгляду обох указів одночасно. Для Шаповала очевидним є те, що хоча б для юридичної чистоти справи провадження по першому Указу повинно було бути закрите.

Також він переконаний, що в той момент, коли йдуть перемовини та дискусії і обговорюється готовність встановити дату перевиборів, відкривати провадження по другому Указу Президента є політично загрозливим.

У цій ситуації представник Президента нагадує суддям КС латинське прислів’я: «Поспішай повільно».

Також він наголосив, що дуже важливим буде призначення доповідача по цій справі. Шаповал додав, що доповідач згідно закону визначається до того, як відкривається провадження. Він зауважив, що призначення може бути красномовним.

Шаповал вважає неприпустимим участь у роботі КС суддів, яких згідно Указу Президента було звільнено. За його словами, це буде те ж саме, «якби я під час футбольного матчу, скажімо, донецького «Шахтаря» одягнув би подібну майку та вийшов би на поле грати з ними у футбол».

За словами Шаповала, з юридичної точки зору краще було б, якби Указ Президента був призупинений для перенесення дати виборів, тим більше, що призупинення Указу в українському законодавстві є нормальним явищем, хоча б у Законі про Бюджет. Новий Указ Президента, за переконанням Шаповала, може бути сприйнятий неадекватно. Він вважає, що в цьому питанні політикам повинні допомогти юристи.

Конституційний Суд має стати першою з інституцій, в якій буде проведена реформа, — вважає представник Президента. На його думку, необхідно забезпечити більш високий фаховий рівень суддів, максимальну консолідованість обранців і провести ревізію повноважень.

На думку Шаповала, необхідно, щоб право та політична доцільність співіснували у КС, щоб не виникло такої ситуації, коли в середу ми отримуємо дату виборів, а у п’ятницю суд скасовує указ Президента. В такому випадку можна буде звинувачувати суд або у тому, що він працює «за внутрішніми імпульсами», або знаходиться під тиском.

Володимир Шаповал пояснив, що Президент звільнив суддю Іващенка на підставі аналізу його висловлювань під час розгляду першого провадження.

КС почав суд над другим указом Ющенка

Конституційний Суд України ухвалою колегії суддів відкрив конституційне провадження у справі щодо відповідності Конституції України (конституційності) Указу Президента України «Про дострокове припинення повноважень Верховної Ради України та призначення позачергових виборів» від 26 квітня 2007 р.

Про це йдеться у повідомленні, оприлюдненому 14 травня на офіційному сайті Конституційного Суду.

КС судить перший указ Ющенка. Другий тільки збирається

Конституційний суд продовжує слухання в закритому режимі у справі щодо конституційності указу Президента про дострокове припинення повноважень Верховної Ради V скликання від 2 квітня ц.р., прийнятого до провадження за поданням 53-х парламентарів.

фото PHL

Про це повідомив заступник керівника прес-служби КС Іван Аврамов, передає РБК-Україна.

Подання 160 народних депутатів щодо конституційності указу Президента про дострокове припинення повноважень Верховної Ради V скликання від 26 квітня ц.р. знаходиться на розгляді в колегії суддів.

КС судит старый указ, а к новому еще не прикасался

Конституционный Суд Украины не открыл производство, касающееся конституционности указа Президента Виктора Ющенко о досрочных парламентских выборах от 26 апреля 2007 года.

Сейчас соответствующее представление народных депутатов V созыва находится на стадии изучения, сообщает УНИАН со ссылкой на пресс-службу суда.

В то же время в эти минуты продолжается заседание КС, который рассматривает конституционность указа Президента о досрочных парламентских выборах от 2 апреля 2007 г.

фото ОБОЗКС начнет судить и второй указ Ющенко

Конституционный суд принял к производству представление почти 200 народных депутатов относительно соответствия Конституции указа Президента от 26 апреля о досрочных парламентских выборах и назначениях их даты на 24 июня 2007 г.

Об этом в эфире телеканала «Рада» заявил председатель Верховной Рады Александр Мороз, передает РБК-Украина.

КС продолжает судить указ Ющенко

Конституционный Суд Украины продолжает рассмотрение дела по предоставлению 53 народных депутатов о конституционности Указа Президента Украины от 2 апреля 2007 г. о досрочном прекращении полномочий Верховной Рады Украины пятого созыва.

В 10.00 началось судебное заседание КС в закрытом режиме, передает УНИАН.

фото PHL

Также сегодня в 10 часов утра в Конституционном суде Украины зарегистрировано представление 160 народных депутатов Украины о неконституционности Указа Президента Украины Виктора Ющенко от 26.04.07 № 355/2007 «О досрочном прекращении полномочий Верховной Рады Украины и назначении внеочередных выборов».

По словам председателя подкомитета по вопросам формирования судейского корпуса Комитета Верховной Рады Украины по вопросам правосудия, народного депутата Украины Вадима Колесниченко, у Конституционного суда есть все возможности рассмотреть это представление намного быстрее, чем предыдущее. «Во-первых, предыдущий Указ почти на 100 процентов копирует новый Указ Президента, а во-вторых, позиции сторон уже были выяснены в судебном заседании», — в частности, сказал депутат.

КС прийняв рішення і оприлюднить його 27 квітня

фото ОБОЗСудді Конституційного Суду України припинили провадження за конституційним поданням 53 народних депутатів щодо конституційності Указу Президента України про дострокове припинення повноважень Верховної Ради України п’ятого скликання від 2 квітня 2007 р.

Про це заявив народний депутат від “Нашої України” Руслан Князевич, повідомляє УНІАН.

За його інформацією, сьогодні, 26 квітня, відбулося закрите засідання КС, на якому 17 з 17 присутніх на засіданні суддів проголосували за припинення провадження у цій справі, і завтра о 10.00, наскільки відомо Р.Князевичу, це рішення буде оприлюднене.

Крім того, він заявив, що, за його інформацією, завтра всі члени ЦВК, які були на лікарняних, вийдуть на роботу.

Шаповал: Конституционный суд рассматривает то, чего уже нет. Видеосюжет

(видео "5 канала")

КС справу про указ Ющенка не закривав

Конституційний Суд України не закривав судового провадження у справі щодо конституційності указу Президента про дострокове припинення повноважень Верховної Ради.

«До прес-служби така інформація (про закриття провадження — ред.) не надходила», — повідомив «Обозревателю» заступник керівника прес-служби Конституційного Суду.

Він також сказав, що завтра о 10.00 відбудеться чергове засідання КС по справі.

КС припинив провадження у справі про Указ Президента

Конституційний Суд припинив провадження у справі про Указ Президента від 2 квітня 2007 року про розпуск Верховної Ради.

Нагадаємо, 25 квітня Віктор Ющенко, погоджуючись із тим, що в нинішніх умовах провести вибори 27 травня буде неможливо, видав новий указ – про призначення виборів на 25 червня. Таким чином, провадження Конституційного Суду у справі про попередній Указ вже не є доцільним.

фото пресс-служба Президента Украины

Попередню інформацію про розгляд справи щодо конституційності припинення повноважень Верховної Ради читайте тут .