КС буде розглядати конституційність Конституції?

186
КС буде розглядати конституційність Конституції?

53 депутати Верховної Ради звернулися до Конституційного Суду з проханням визначити конституційність частини 5 статті 20 закону «Про судовий устрій України».

Видео дня

Про це повідомила прес-служба КС. За її інформацією, відповідно до регламенту КС конституційне звернення передане для вивчення в секретаріат КС.

Стаття 20 вказаного закону називається «Порядок створення судів». У частині 5 цієї статті мовиться: «Голова суду, заступник голови суду призначаються на посаду строком на п’ять років з числа суддів і звільняються з посади Президентом за поданням голови Верховного Суду (а що стосується спеціалізованих судів - голови відповідного вищого спеціалізованого суду) на підставі рекомендації Ради суддів (що стосується спеціалізованих судів - рекомендації відповідної ради суддів). Призначення на інші адміністративні посади в судах, а також призначення (обрання) на адміністративні посади у Верховному Суді і звільнення з цих посад проводиться в порядку, встановленому цим Законом. Суддя може бути звільнений з адміністративної посади (окрім посад у Верховному Суді) в порядку, вказаному цією статтею, також за ініціативою Вищої ради юстиції».

Нагадаємо, 14 травня депутати Верховної Ради звернулися з 3-ма поданнями до Конституційного Суду з проханням перевірити законність звільнення з посади суддів КС Валерія Пшеничного, Сюзани Станік і Володимира Іващенка.

proUA