Український інфопростір монополізують

Український інфопростір монополізують

Українські оператори кабельного телебачення висловлюють занепокоєність монополізацією мереж кабельного телебачення України іноземною компанією «Сігма - Блейзер», яка відбувається незважаючи на визначену в п.1 ст.4 Закону України «Про телебачення та радіомовлення» політику державного протекціонізму щодо національного виробника.

Видео дня

В порушення п.5 ст.4 Закону України «Про телебачення та радіомовлення», де йдеться про дійові державні обмеження щодо монополізації телерадіоорганізацій промислово – фінансовими групами чи окремими особами, вже понад 90% мереж кабельного телебачення у таких великих містах, як Київ, Харків, Черкаси, Севастополь, стали власністю фінансово - політичної групи «Сігма-Блейзер».

"Вважаємо, що монополізація мереж кабельного телебачення іноземною фінансово-політичною групою «Сігма-Блейзер» суттєво впливає на цей ключовий момент державної безпеки і повинна викликати у членів Національної Ради України з питань телебачення та радіомовлення занепокоєння і турботу не меншу, ніж у Всеукраїнської Асоціації операторів кабельного телебачення.

За короткий термін, менше ніж півроку, фінансово-політичною групою «Сігма-Блейзер» монополізовано вагомі телерадіоінформаційні ринки таких великих міст України, як Харків, Черкаси та Севастополь, а сьогодні йде активна аналогічна робота в інших містах України. Якщо і надалі буде продовжуватись бездіяльність державних органів України в зазначених питаннях, в першу чергу Антимонопольного Комітету України – дуже швидко зникнуть не тільки інші, крім «Волі», провайдери програмної послуги чи оператори кабельного телебачення, а й сама необхідність державного регулювання телерадіоінформаційного простору України, оскільки цю роботу буде вже виконувати «Сігма-Блейзер», керуючи своїми підвідомчими компаніями.

Бездіяльність Національної Ради України з питань телебачення та радіомовлення, від якої безпосередньо залежить виконання положень Закону України «Про телебачення та радіомовлення» щодо обмеження монополізації телерадіоінформаційних ринків в Україні суттєво порушує інформаційну безпеку нашої держави.

14 березня 2007р. Національна Рада прийняла рішення розширити територію діяльності компанії “Воля” на весь Київ. Тепер «Воля» буде контролювати вже не 70%, а всі 100% телеінформаційного простору столиці України.

Всеукраїнська Асоціація операторів кабельного телебачення і телеінформаційних мереж звертається з відкритим листом до ВСІХ державних службовців України, від яких залежить вирішення зазначених у листі питань.

Повний текст звернення читайте далі.