Переговірникам КС до одного місця. Їх інше цікавить. ВІДЕО

Переговірникам КС до одного місця. Їх інше цікавить. ВІДЕО

Васюник підозрює лівих у "несерйозності намірів". Відеосюжет

Видео дня

(відео "5 каналу" )

Януковича «вибили» на вибори 312 мільйонів

Лідер НУ В’ячеслав Кириленко переконаний, що завтрашнє засідання РНБО за участю Президента необхідне, оскільки треба обговорити дуже багато питань на високому рівні. На сьогоднішньому засіданні було погоджено документ про закупівлю товарів і послуг для ЦВК, а також погоджено фінансування виборів. Зокрема, сторона Кабміну погодилась виділити 312 мільйонів. Проте, за словами Кириленка, принциповим наразі є політичне рішення, а саме визначення конкретної дати виборів, «адже усі документи вже готові».

фото PHL

Кириленко стверджує, що фракції опозиції готові навіть завтра повернутися до парламенту, якщо буде готовність підтримати необхідні законопроекти. Але такої ситуації, на думку Кириленка, наразі немає.

Симоненко готовий радитися хоч до 2011 року

«Принциповим питанням, яке обговорювалося на засіданні Робочої групи, було питання джерела фінансування виборів. Я одразу закликав не шукати гроші у соціальних програмах і запропонував не забезпечувати Президента України строком на один рік особистим літаком, що дозволить зекономити необхідні для виборів триста п’ятдесят мільйонів. Я думаю, Президент один рік обійдеться без літака. Крім того, для нього це було справою честі». Таку заяву зробив Петро Симоненко по завершенню засідання Робочої групи.

фото Дима Богданов/ОБОЗ

Лідер комуністів висловив припущення, що вже навіть Президент розуміє необхідність внесення змін до Конституції, які б дозволили Раді саморозпуститися. Симоненко повідомив, що засідання Робочої групи на сьогодні завершено, а завтра РГ збирається на Банковій. Проте, на переконання Симоненка, є потреба продовжити роботу засідання «не на один день, можливо, й не на один тиждень, адже ми повинні закласти базу на майбутнє».

Переговірникам КС до одного місця. Вони іншим займаються

фото пресс-служба Президента УкраиныРобоча група відпрацювала плідно і вирішила питання, поставлені на порядок денний. Зокрема, узгодила Закон пор державні закупівлі, зміни до Бюджету та Закон про статус народного депутат. Про це розповів Леонід Кравчук під час підходу до преси.

За його словами, на завтра залишається обговорити лише два пункти. Перший – внесення змін до Конституції, а другий, швидше всього, - зміни до Закону про вибори. Після завтрашнього засідання, на думку Кравчука, можна буде починати обговорення неузгоджених питань.

Ситуація в Конституційному Суді, на думку Кравчука, не ускладнить переговорного процесу, оскільки Робоча група не очікує рішення КС і займається іншими питаннями. Леонід Кравчук висловив впевненість, що засідання РНБО, яке завтра планує провести Президент, ніщо інше, як «страшилка», оскільки РНБО – дорадчий орган, а отже, не може приймати остаточних рішень.

Країні - криза, а лівим – «мать родна»

Іван Васюник стверджує, що у президентської сторони в Робочій групі є конкретне завдання – підготувати малий пакет документів, який би забезпечив проведення дострокових виборів. Васюник переконаний, що у ці два останніх дні засідань Робочої групи нові ініціативи чи зміни до узгоджених законів є неприпустимими і свідчать про бажання певної сторони затягнути цей процес. Саме ці два дні, за словами Васюника, покажуть, для якої сторони ціль – вихід з кризи, а для якої – «криза – мать родная».

Як повідомив Васюник, на ранковому засіданні було погоджено Закон про державні закупівлі, а також майже погоджено процес внесення змін до Бюджету. Це питання разом з законом про вибори та законом про статус народних депутатів планується остаточно погодити на вечірньому засіданні.

фото Дима Богданов/ОБОЗ Симоненко набиває собі ціну

«На підставі Указу Президента, як і без змін до законів, вибори провести неможливо», - заявив Петро Симоненко після завершення ранкової частини засідання Робочої групи. Він переконаний, що питання дати виборів варто підіймати лише після внесення всіх необхідних змін.

Лідер КПУ розповів журналістам, що опозиція потрапила в чергову пастку, яка полягає в тому, що ЦВК для закупівлі необхідних для проведення виборів інструментів, необхідно провести тендер, на проведення якого відводиться 45 днів.

Щодо зміни гасел Майдану Симоненко стверджує, що Майдан наразі висловлює свою підтримку парламентській демократії і підтримує позицію коаліції, яка полягає в тому, що президентська гілка влади «лише заважає реформам коаліції та уряду».

Політики зметикують на трьох

«Немає нездоланих перешкод між «Нашою Україною», БЮТ та Партією регіонів», - заявив під час підходу до журналістів лідер НУ В’ячеслав Кириленко. Під час ранкового засідання Робоча група розглянула питання щодо організації перевиборів, внесення змін до Бюджету. Крім того, розглянуто Закон щодо державних закупівель в частині закупівлі необхідних інструментів для проведення виборів Центральною виборчою комісією.

фото пресс-служба НСНУ

За словами Кириленка, коаліція наразі не готова обговорювати дату виборів. Він вважає, що усі проекти законів і поставно можна погодити уже до кінця сьогоднішнього дня.

«Якщо НУ, БЮТ та ПР виходять з консолідованого розуміння необхідності перевиборів як способу виходу з кризи, то позиція КПУ і СПУ не має великого значення. Адже разом ці три політичні сили набирають 400 голосів», - зазначив Кириленко.

Він переконаний в тому, що якщо у коаліції буде бажання врегулювати кризу, то засідання ВР відбудеться вже завтра. Наразі ж у засіданні Робочої групи оголошена перерва до 16 години.

Робоча група засідає: її перетворили на «балоган»

17 травня відновила свою діяльність Робоча група з підготовки дострокових виборів. Близько 10-ї години ранку в будівлю Кабміну почали збиратися переговірники від депутатських фракцій. Ще за півгодини «стимулювати» роботу групи приїхав глава Секретаріату Президента Віктор Балога. Він не коментував журналістам причину своєї появи в КМУ, однак сьогодні в ЗМІ з’явилися повідомлення, що Робоча група має останній шанс узгодини всі спірні питання, адже інакше долю виборів вирішить самочинно Президент України Віктор Ющенко на засіданні РНБО, запланованому на 18 травня.

Плющ: "За ці два дні зміниться може багато..." Відеосюжет

Азаров вважає, що змінювати законодавство - це довго. Відеосюжет

(відео "5 каналу" )

Ющенко і Янукович продовжили життя Робочої групи

Президент України Віктор Ющенко та прем’єр-міністр Віктор Янукович домовилися про продовження діяльності Робочої групи з підготовки дострокових парламентських виборів на 1-2 дні.

Про це заявив по завершенню їх зустрічі секретар РНБО Іван Плющ.

Робочій групі доручили «завершити те, щодо чого можна максимально домовитись».

За словами Плюща, дата дострокових виборів буде відома після завершення роботи Робочої групи.

фото Николай Лазаренко/пресс-служба Президента Украины

"Коли я говорю про 1-2 дні, то я в них вірю. Але я поки що не можу вплинути на Грушевського, 5", - поскаржився він. За ці два дні можна буде "максимально вдосконалити законодавство", пояснив Плющ.

Слова Плюща підтвердив перший віце-прем'єр-міністр Микола Азаров. Він високо оцінив те, що Віктор Ющенко і Віктор Янукович "достатньо детально вникли в гостроту і складність" питань, які розглядає Робоча група.

Іван Плющ заявив журналістам, звітуючи про результати перегорів Ющенка та Януковича: «Приємно, що у нас було одностайне розуміння того, що у нас проблем більше, ніж ми уявляли». На його думку, «без вдосконалення Конституції певні конфліктні позиції розв’язати буде неможливо». Він пояснив, що ці конфлікти буде винесено за дужки переговорного процесу і вирішені під час створення нової Конституції.

фото Николай Лазаренко/пресс-служба Президента Украины

Президент і Янукович ні до чого не домовилися?

Учасники переговорів не збираються виходити до преси. Принаймні, такого висновку журналісти дійшли від керівника президентської прес-служби Лариси Мудрак. Вона сказала журналістам, що намагатиметься переконати когось із учасників перемовин вийти до преси і поспілкуватися з приводу сьогоднішніх переговорів. Однак не факт, що хтось пристане на цю пропозицію.

До речі, журналісти роблять з цього доволі однозначні висновки. Річ у тім, що Віктор Ющенко та Віктор Янукович виходять до преси тоді, коли вони досягли якихось домовленостей. Коли спільної мови не знаходять — прем’єр залишає Банкову через під’їзд у дворі Секретаріату, непомітно для преси.

З СП першим вийшов Зварич. Але він нічого не знає

Щойно з під’їзду Секретаріату Президента вийшов Роман Зварич, який зізнався журналістам, що ніякої інформації про хід переговорів повідомити не може, оскільки не бере в них участі.

фото пресс-служба Президента Украины

Водночас він підтвердив, що переговори між Ющенком та Януковичем тривають вже з одинадцятої години, і додав, що в них беруть участь Ющенко, Янукович, Плющ і Азаров.

Під секретаріатом Президента поставили стіл для мікрофонів, за яким зазвичай виступають Ющенко та Янукович після успішного завершення чергового раунду переговорів. Однак журналістів попередили, що точної інформації про майбутній брифінг немає. Більше того — не відомо, чи взагалі вийдуть політики до преси.

На Банковій Ющенко і Янукович вирішують долю виборів

Президент Віктор Ющенко проводить зустріч з Прем’єр-міністром Віктором Януковичем.

Про це повідомили «Обозревателю» у прес-службі Глави держави.

Зустріч відбувається в рамках підбиття підсумків діяльності Спільної робочої групи щодо проведення дострокових парламентських виборів.

фото Николай Лазаренко/пресс-служба Президента Украины

Янукович придет к Ющенко к 11 часам

Премьер-министр Украины Виктор Янукович планирует встретиться с Президентом Украины Виктором Ющенко сегодня в 11 часов.

фото Николай Лазаренко/пресс-служба Президента Украины

Об этом премьер сообщил сегодня на заседании правительства, передает УНИАН.

«Через 45 минут у меня состоится встреча с Президентом», — сказал Янукович.

При этом премьер-министр подчеркнул, что позиция правительства остается последовательной и взвешенной.

«Наша главная задача, задача правительства — обеспечить жизнедеятельность страны, обеспечить рост экономики, спокойствие в обществе и стабильность», — добавил Янукович.

Напомним, как ранее заявлял первый вице-премьер Николай Азаров, сегодня Президент и премьер должны назвать дату досрочных парламентских выборов.