Україні загрожує «чорний список» по відмиванню грошей

201
Україні загрожує «чорний список» по відмиванню грошей

Україна знову може потрапити до «чорного списку» Міжнародної групи з протидії відмиванню грошей — FATF.

Видео дня

Таке застереження висловив у коментарі для Німецької хвилі заступник голови Державного комітету фінансового моніторингу України Олексій Фещенко.

Вийти з «чорного списку» Україні вдалося після того, як 2003 року Верховна Рада ухвалила основний пакет законів щодо боротьби з відмиванням нелегальних прибутків та фінансуванням тероризму.

Як зазначив Олексій Фещенко: «2006 року FATF навіть припинила процедуру активного моніторингу щодо України, тобто у FATF до нас більше не було претензій».

Але за минулі роки додалися нові рекомендації, вимоги світової спільноти щодо протидії відмиванню брудних грошей стали ще жорсткішими. Тож, продовжив Фещенко, тепер українське законодавство слід знову приводити у відповідність до цих рекомендацій.

Українські фахівці підготували відповідний пакет законопроектів, котрий вже пройшов юридичну експертизу та був схвалений урядом. Утім, тепер виникла проблема з дієздатністю українського парламенту.

Але якщо рекомендації FATF не будуть виконані найближчим часом, то Україна, за словами Олексія Фещенка, якщо й не потрапить знову до «чорного списку, то принаймні поставить вітчизняні банки у дуже невигідне становище у світі.