ЦВК: кардинальних змін у фінансуванні виборів не буде

255
ЦВК: кардинальних змін у фінансуванні виборів не буде

В Центральній виборчій комісії заявляють, що ЗМІ довільно трактували постанову ЦВК в частині пропозицій фінансування виборів. Як зазначено в повідомленні, деякі ЗМІ поширили доволі вільне трактування постанови ЦВК „Про пропозиції щодо проекту Закону України „Про внесення змін до деяких законів України” від 10 травня.

Видео дня

Про це повідомляють у Відділі взаємодії із ЗМІ Секретаріату ЦВК.

«У зв’язку з цим певні політичні сили сприйняли цю інформацію як намагання Центрвиборчкому внести в майбутньому кардинальні зміни в Закон України „Про вибори народних депутатів України” в частині їх фінансування, що не відповідає дійсності», -зазначається в повідомленні.

Заступник Голови ЦВК Марина Ставнійчук, яка була доповідачем з цього питання під час засідання, поінформувала, що одне з повноважень ЦВК – готувати пропозиції щодо вдосконалення законів з питань проведення виборів та референдумів. Саме відповідно до цього повноваження фахівці ЦВК оперативно напрацювали пропозиції з широким переліком необхідних змін, які стосуються особливостей проведення позачергових виборів народних депутатів, і виклали їх у формі проекту Закону України «Про внесення змін до деяких законів України».

«Серед іншого цією постановою ЦВК пропонується внести зміни до розділу ХІ Закону в частині, що стосується особливостей фінансового забезпечення підготовки і проведення позачергових виборів депутатів за рахунок коштів Державного бюджету, виділених на підготовку та проведення позачергових виборів депутатів, - зазначила Ставнійчук.

«Проте, у своїх пропозиціях Комісія надала лише особливості фінансового забезпечення, пов’язані з фінансуванням позачергових виборів. Разом з тим, загальний порядок фінансування виборів залишаються абсолютно незмінним», - додала вона..

Ставнійчук акцентувала на тому, що ЦВК жодним чином не пропонувала скасовувати частину 1 статті 48 Закону України «Про вибори народних депутатів України», яка передбачає, що „витрати на підготовку і проведення виборів депутатів здійснюються виключно за рахунок коштів Державного бюджету України, виділених на підготовку і проведення виборів народних депутатів”, а також положення статті 49 Закону України «Про вибори народних депутатів України», які не пропонується змінювати.

proUA