Бойко планує нажитися на перемозі Росії

225
Бойко планує нажитися на перемозі Росії

Обсяги транзиту нафти територією України внаслідок останніх домовленостей між Російською Федерацією і Казахстаном зростуть, вважає міністр палива і енергетики Юрій Бойко.

Видео дня

Про це заявив міністр палива та енергетики України Юрій Бойко, повідомляє УНІАН.

«Для нас ці переговори дуже вигідні. І те, що нафта піде не до Китаю, як планувала раніше середньоазіатська республіка, а через нашу територію до Європи — це для нас вигідно», — наголосив міністр.

Він прогнозує, що обсяги транзиту нафти територією України в 2007 році завдяки домовленостям, досягнутими в Астані минулого четверга, можуть зрости на 12-14 млн. тонн.

Міністр повідомив, що цього року транзит через українську територію збільшено на 10 млн. тонн, і якщо переговори пройшли так, як повідомлялося і домовленості підписано, то слід чекати збільшення транзиту.

«Ми чекаємо ще близько 12-14 млн. тонн додаткового транзиту через нашу територію, нашими нафтопроводами до Європи. Через «Дружбу», через Придніпровські магістральні нафтопроводи», — сказав Бойко.

Нагадаємо, 10 травня Президент Казахстану Нурсултан Назарбаєв під час переговорів з Президентом Росії Володимиром Путіним в Астані заявив, що співпраця країн в нафтогазовій галузі носить стратегічний характер. Зокрема, він заявив, що «Казахстан абсолютно схильний до того, щоб велика частина (нафти), якщо не вся, проходила саме територією Росії».