Сьогодні останній день подачі виборчих списків до ЦВК

168
Сьогодні останній день подачі виборчих списків до ЦВК

14 травня закінчується строк висунення кандидатів у народні депутати згідно з орієнтовним планом ЦВК з організації дострокових виборів.

Видео дня

Про це нагадує «Німецька хвиля».

Однак за інформацією радіостанції, поки що лише 10 політичних партій та блоків подали до Центрвиборчкому заявки на проведення з’їздів, де вони мають визначитися зі своїми виборчими списками. Серед основних політичних гравців проведення з’їздів задекларували БЮТ та «Наша Україна», представники коаліції продовжують ігнорувати виборчий процес, хоча їхні штаби вже почали працювати, каже речник Комітету виборців України Олександр Черненко.

Він впевнений, що вибори, призначені на початок літа не відбудуться, оскільки порушуються терміни їх підготовки.

«Той план, який затвердила ЦВК відповідає закону, але його буде важко виконати. І ці з’їзди БЮТ та «Нашої України» будуть носити формальний, психологічний характер, бо очевидно, що вибори 24 червня не відбудуться», — наголошує речник КВУ.

Заступниця голови Центрвиборчкому України Марина Ставнійчук вважає, що дострокові вибори взагалі не можливо провести без внесення змін до виборчого законодавства.

«Позачергові вибори однозначно провести на належному рівні неможливо на будь-яку дату, тому що стільки неврегульованих питань», — нарікає представниця ЦВК.

Водночас вона зазначає, що указ президента ніхто не скасовував, тому Центрвиборчком має виконувати план підготовки до дострокових виборів.