На Сумщині іноземці незаконно привласнили 16 га землі

222
На Сумщині іноземці незаконно привласнили 16 га землі

На Сумщині розпочато слухання у суді кримінальної справи стосовно колишнього голови Жигайлівської сільської ради Тростянецького району, який роздавав землю іноземним громадянам.

Видео дня

Як передає кореспондент УНІАН, за інформацією прокурора Тростянецького району Олександра Муравенка, слідством встановлено, що через свою недбалість сільський голова роздавав земельні частки (паї), грубо порушуючи чинне законодавство. Зокрема, він не виключив із списку членів колективного сільськогосподарського підприємства трьох осіб, які не мають українського громадянства, внаслідок чого вони незаконно отримали державні акти на право приватної власності на земельні угіддя загальною площею понад 16 га вартістю 142 тис. грн.

Крім того, голова сільради не виключив зі списку громадянина Росії, який отримав сертифікат на земельну частку розміром майже 6 га і вартістю 50 тис. грн.

За словами О.Муравенка, колишньому голові сільради пред’явлено обвинувачення за частиною 2 ст. 367 Кримінального кодексу України – «службова недбалість, що призвела до тяжких наслідків». Вона передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк від двох до п’яти років.

Нагадаємо, подібна ситуація і в Криму, де голови сільрад роздають землі біля Севастополя за хабарі.