newspaper
flag
УкраїнськаУКР
flag
EnglishENG
flag
русскийРУС
img

Львівську мерію перетворюють на общагу

Львівську мерію перетворюють на общагу

Вчора зранку мешканці чотирьох квартир гостро аварійного будинку на пл. Соборній, 15 розпочали акцію протесту. Опинившись у безвихідній ситуації, вони перемістилися жити разом з дітьми на другий поверх Львівської міської ради, що біля Малого сесійного залу. Для дітей розстелили ковдру коло батареї, на якій ті можуть бавитися.

Видео дня

фото «Львівська газета»

Умови їхнього проживання є жахливими – будинок на Соборній,15 кожної миті загрожує обвалом, в деяких квартирах немає ні світла, ні води, ще у 1997 році він визнаний аварійним, а у 2002 році – таким, що загрожує обвалом. Їхнє існування на межі можливого, люди живуть з постійним страхом за своє життя і за життя своїх дітей, без елементарних засобів до існування. В мерії вони ж можуть користуватися водою, туалетом і жити при світлі.

З приводу поселення людей у мерії було скликано нараду. Після наради до мешканців аварійного будинку підійшов начальник відділу у справах неповнолітніх департаменту гуманітарної політики ЛМР Тарас Гурей з вимогою звільнити приміщення, оскільки мешканці аварійного будинку своєю акцією протесту нібито вчиняють протиправні дії, а їхні діти взагалі не мають права перебувати на території мерії. Мати дітей Світлана Струк категорично відмовилася це зробити.

Коло 10 вечора чиновники умовили людей перейти на тимчасове проживання в готель «Турист», підписавши з ними договір. Згідно з договором, мерія на 5 днів винаймає сім’ї два двомісні номери в готелі. І за цей час шукає людям тимчасове житло, за яке має оплачувати оренду. Згідно з договором, тимчасове орендоване помешкання має відповідати всім санітарним вимогам, там обов’язково має бути гаряча вода. А місячний термін оренди такого помешкання має коштувати близько тисячі гривень.