«Правиця» відмовляється бути фіговим листочком

240
«Правиця» відмовляється бути фіговим листочком

Лідер Української народної партії, один з лідерів «Української правиці» Юрій Костенко заявляє, що «30% місць у виборчому списку для «Правиці» – це необхідний для Президента баланс українських інтересів в державній політиці».

Видео дня

Про це він сказав в прямому ефірі «Радіо Ера».

«У такому складі влада продемонструвала неефективну політику. Тому в цій ситуації треба говорити про те, як змінити склад парламенту з тим, щоб він був більше продержавницький, пронаціональний і менше дотримувався принципів роботи на свою кишеню. Цього добивається «Українська правиця»», - сформулював Костенко причину і мету оголошення дострокових виборів.

Костенко висловив переконання, що «у процесі переговорів ми повинні говорити про ідеологію цього мегаблоку, про його програму, а далі – хто ж цю програму здатний втілити в життя».

Він наголосив, що блок, який формується, «не є монолітно ідеологічним». ««Наша Україна» – це ліберальна політична сила. «Самооборона», за словами того ж Луценка, це більше ліва політична сила, «Українська правиця» – це права політична сила», - зазначив Костенко. Виходячи з відсутності єдиної ідеології, Костенко вважає за необхідне «створити програму, яка б збігалася з намірами Президента, зафіксованими його програмою «10 кроків назустріч людям»». Костенко наголошує, що Президентська програма «може бути втілена в життя тільки тоді, коли в парламенті буде 226 тих, хто підтримає цю програму в усіх її проявах, починаючи від відтворення українського коріння в українській державі, закінчуючи розвитком малого підприємництва, за рахунок якого можна створити 5 млн. робочих місць».

«Через великий капітал за 3 роки ми не створимо таку кількість робочих місць. Так от, давайте підходити до формування політики вже так, як в Європі, а не так, як ми її 15 років формуємо: один вождь, другий вождь, третій вождь... А ті вожді, прийшовши у владу, не знають, що робити. Яскравий приклад – те, що відбулося, в тому числі, й після «помаранчевої» революції», - зазначив Костенко.

«Тому ми зараз намагаємося говорити не про відсоток для «Правиці», а про ту програму, яку ця політична сила в мегаблоці буде здатна втілювати у життя. Ми не хочемо виконувати роль отого, знаєте, фігового листочка, яким прикриваються олігархи для того, щоб потім у ВР знову відстоювати виключно свої інтереси. От про що сьогодні ведуться дискусії», - сказав він.

proUA