Злодії замість картини Рєпіна вкрали фальшивку?

Злодії замість картини Рєпіна вкрали фальшивку?

Напередодні Великодня з Тернопільського художнього музею викрали картину вартістю приблизно 3 мільйона доларів. Двоє невідомих чоловіків 5 квітня зайшли у виставковий зал, узяли картину всесвітньовідомого художника Іллі Рєпіна «Український пейзаж» 21х47 см, і вийшли через парадний вхід.

фото http://art.1september.ru

Центр громадських зв’язків УМВС у Тернопільській області повідомив, що правоохоронці не надто просунулися в пошуках злодіїв. На сьогодні у оперативників є лише заява від адміністрації музею про викрадення картини. Оперативно-слідча група виїжджала на місце разом з кінологами, однак собака слід не взяла. На руку злочинцям зіграло те, що в час злочину в музеї проходила екскурсія для учнів, і всю увагу музейники приділили саме їм.

Видео дня

Працівники музею запам’ятали чоловіків, які викрали картини. Викрадачі пройшли у третю секцію виставкового залу і дуже скоро вийшли через центральний вхід. Лише за кілька хвилин працівники музею виявили зникнення шедевру. Подія трапилася напередодні Паски, 5 квітня, близько обіду.

Це не перший витвір мистецтва, який зник з художнього музею. Кілька років тому з цього музею викрали зарисовку картини Івана Шишкіна «Лісове кладовище». Її досі не знайшли.

До речі, в Тернополі ходять чутки, що в місцевих музеях вже немає справжніх шедеврів – їх під час «дерибану» у 90-х замінили на копії.