Янукович заморив чорнобильців голодом

204
Янукович заморив чорнобильців голодом

У Донецьку 7-й день голодують інваліди-чорнобильці. Акцію протесту вони проводять під стінами Донецького обласного фонду пенсійного забезпечення.

Видео дня

Люди вимагають від держави перерахувати пенсії згідно зі змінами до Закону України «Про статус осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи». На цей час участь в акції беруть 17 осіб, і ще близько 80-ти активістів усіляко підтримують протестувальників.

Нагадаємо, що зміни до закону про чорнобильців ухвалили ще наприкінці минулого року. Згідно з ним, з березня інваліди-чорнобильці мали отримати підвищену пенсію. Втім, зіткнулися з правовою колізією: перерахування пенсій без постанови Кабінету Міністрів неможливе.

Чорнобильці намагалися залагодити проблему у владних кабінетах, але безрезультатно. Кажуть, тому і вдалися до голодування. Представники Пенсійного фонду України, за словами протестувальників, пропонували припинити акцію і дочекатися постанови Кабміну.

Люди налаштовані рішуче і мають намір продовжувати голодування, допоки не виконають їх вимог. Через це багатьом з них по кілька разів на день надають медичну допомогу.

Голодувальники сподіваються, що до їх вимог дослухаються у Києві. Свої проблеми хочуть обговорити з головою уряду.

У прес-службі прем’єра повідомили, що до кінця березня поїздки на Донеччину не заплановані. З неофіційних джерел стало відомо, що проблеми пенсійного забезпечення інвалідів-чорнобильців розглядатимуть на найближчому засіданні уряду.

НТН