Костенко придумав, як позбутися кухарок у Раді

Костенко придумав, як позбутися кухарок у Раді

Українська народна партія готує два законопроекти — виборчого кодексу та закону про вибори народних депутатів, над доопрацюванням яких працюють Євген Жовтяк, Віталій Шевченко та Валерій Асадчев, які вносили свого часу відповідні законопроекти в Верховну Раду.

Видео дня

Про це під час сьогоднішньої прес-конференції розповів лідер партії Юрій Костенко.

Планується, що ці законопроекти у квітні будуть внесені до Верховної Ради депутатами від Народного руху (фракція «Наша Україна»).

Суть цих законопроектів, за його словами, полягає у створенні єдиного державного реєстру виборців, проведенні виборів за регіональними списками і відкритість регіональних списків.

Як зауважив Костенко, через те, що останні вибори відбулися за закритими пропорційними списками, до Верховної та місцевих рад змогли потрапити «кухарки, водії та охоронці олігархів».

Лідер УНП також висловив своє переконання, що нинішня Верховна Рада не підтримає цього законопроекту без тиску суспільства, тому УНП обіцяє провести регіональні слухання за цими законопроектами і залучити до співпраці громадські організації.

Також Костенко заявляє, що як і рік тому підтримує ідею про розпуск парламенту.

«Ми закликали Президента зробити це рік назад, коли у нього були на це конституційні підстави. На сьогодні таких підстав у нього немає», — наголосив лідер УНП.

За його словами, єдиною підставою для Президента розігнати Раду можуть стати масові акції громадян, які невдоволені роботою уряду.