Журналісти просять Ющенка забрати орден у Потебенька

Журналісти просять Ющенка забрати орден у Потебенька

Міжнародна федерація журналістів просить Президента України Віктора Ющенка скасувати його Указ про нагородження Орденом князя Ярослава Мудрого радника Генпрокуратури Михайла Потебенька.

Видео дня

Михаил Потебенько/фото PHL

Про це йдеться у листі МФЖ від 22 березня, адресованому Віктору Ющенку.

«Ми, разом з численними українськими журналістами та організаціями із захисту свободи слова просимо Вас, пане Президенте, скасувати таку честь Михайлу Потебеньку, тим самим продемонструвавши країні і світу, що Ви підтримуєте свободу преси і захист журналістів», — йдеться у листі.

Федерація звинувачує Михайла Потебенька у фальсифікації справи вбивства журналіста Георгія Гонгадзе. Вона нагадує, що Потебенько був генеральним прокурором України з 1998 по 2002 рік. У цей період Гонгадзе звертався до ГПУ за допомогою, через переслідування його. Однак Потебенько не відповів на ці прохання і не захистив журналіста. А незабаром після цього Гонгадзе був викрадений і вбитий працівниками правоохоронних органів, які зараз перебувають під слідством.

«Генеральна прокуратура відповідальна за захист українських громадян і, проігнорувавши звернення Георгія, винна у трагічній загибелі нашого колеги. Після того, як Георгій зник, пан Потебенько вів недостатнє розслідування його загибелі», — наголошується у листі Ющенку.

Федерація також нагадує, що Європейський суд із захисту прав людини встанови, що Потебенько не провів повного і чесного розслідування смерті Гонгадзе і цим самим порушив права людини близьких і родичів журналіста.

Нагадаємо, 17 лютого 2007 року Президент України Віктор Ющенко підписав указ про нагородження екс-генпрокурора, а нині радника ГПУ Орденом Ярослава Мудрого.

Міжнародна федерація журналістів, за її інформацією, об’єднує 500 тисяч журналістів з усього світу.