Ющенко побудує у Сумах цирконієвий завод

Ющенко побудує у Сумах цирконієвий завод

В України є всі можливості найближчим часом збільшити виробництво урану до 1 тис. тонн на рік, а в перспективі — до трьох тисяч тонн, що фактично забезпечить її річну потребу.

Видео дня

Про це сьогодні у Сумах заявив Президент України Віктор Ющенко під час наради з питань створення в місті науково-виробничої бази спеціальної металургії, повідомляє прес-служба Президента.

Нині, зазначив Глава держави, внутрішнє виробництво збагаченого урану в Україні складає менше третини від потреб національної ядерної енергетики — решту доводиться закуповувати на зовнішніх ринках за монопольними цінами. За таких умов економія, можлива при розвитку цієї сфери, складе приблизно 150 млн. дол. на рік. «Економія конкретна і чітка», — відзначив Ющенко.

Він нагадав, що Україна має найбільші в Європі запаси уранової руди — при цьому її видобуванням та обробкою займаються лише два підприємства, а збагаченням взагалі одне.

Україна також має значний потенціал у розвитку цирконієвої промисловості, відзначив Глава держави. Будівництво спеціального заводу в Сумах, за його словами, має окупитися протягом 3 — 4 років, адже на світовому ринку спостерігається тенденція до зростання ціни на цей продукт. «Тому це виробництво могло б слугувати не тільки національним потребам, а й гідно представити Україну на світовому ринку», — переконаний Президент.

До цього Президент України відвідав Сумський обласний спеціалізований диспансер радіологічного захисту населення.

Глава держави вручив документацію на медичне обладнання для фельдшерсько-акушерських пунктів та сільських лікарських амбулаторій головним лікарям районних сільських лікарень Сумщини. Загалом медики отримали 44 комплекти обладнання для ФАПів та 40 для амбулаторій. «Для мене велика честь принести своїй землі такий подарунок», — сказав В. Ющенко, виступаючи перед працівниками диспансеру.