Ющенко защитил кума от Путина. МИД его поддержало

1,0 т.
Ющенко защитил кума от Путина. МИД его поддержало

Огризко почав огризатися на слова Лаврова

Дії російської сторони щодо заборони в’їзду на територію Росії народному депутату від «Нашої України» Петру Порошенко суперечать загальноприйнятим нормам міжнародного права.

Про це йдеться у офіційному коментарі МЗС України, переданому «Обозревателю» прес-службою Кабміну.

Владимир Огрызко/фото PHL

«На жаль, взятий на озброєння російською стороною підхід — «око за око, зуб за зуб» — жодним чином не відповідає тій атмосфері взаємної поваги та конструктивної співпраці, яка утверджується між двома сусідніми країнами за ініціативою Глав обох держав», — коментують в українському МЗС вчорашню заяву російського зовнішньополітичного відомства, щодо того, що заборона в’їзду Порошенко в Росію була відповіддю на заборону в’їзду в Україну раду російських політиків.

Видео дня

У МЗС наголошують, що під час інциденту 3 лютого ц.р. в аеропорту Пулково-2 російська сторона грубо порушила статті Консульської конвенції (1993р.) між Україною та Російською Федерацією, а також Віденську конвенцію (1963р.) про консульські зносини, відмовивши Генеральному консулу України в м.Санкт-Петербург у праві зустрічі з громадянином України П. Порошенком.

На переконання українських дипломатів, українська сторона при прийнятті свого часу рішення про тимчасову заборону згаданим в коментарі ДІП МЗС РФ російським громадянам на в’їзд в Україну керувалася виключно положеннями чинного національного законодавства, яке дозволяє приймати такі рішення у випадку створення іноземними громадянами передумов до скоєння протиправних проявів, пов’язаних з посяганням на територіальну цілісність і недоторканість України та розпалювання національної ворожнечі. Такі їхні дії, без сумніву, були спрямовані також і на свідомий підрив традиційно дружніх українсько-російських відносин.

На відміну від цих громадян, Порошенко жодним словом чи діями не завдав шкоди інтересам українсько-російських відносин. Більше того, сам Порошенко і та політична сила, яку він представляє у Верховній Раді України, послідовно виступають за всебічне поглиблення та подальший розвиток взаємовигідного українсько-російського співробітництва у дусі стратегічного партнерства, — наголошують у МЗС.

Порошенко розповів, як його виставили з Росії

Петро Порошенко уперше після інциденту у Санкт-Петербурзькому аеропорту прокоментував рішення про заборону йому в’їзду на територію Росії. Депутат взяв участь у програмі «Свобода слова» на ICTV, повідомляє УНІАН.

Він відзначив, що роз’яснення, надане у п’ятницю російським МЗС, є чітким. Депутат однозначно сприймає поведінку Росії щодо нього як тиск на Україну. І це характеризує стан нинішніх українсько-російських відносин.

Порошенко підкреслив, що ні як людина, ні як громадянин, ні як глава парламентського комітету, ні як політик не сприймає такого підходу. За його словами, інцидент має політичне забарвлення.

Депутат розповів також подробиці резонансної події. Він прилетів чартерним рейсом до Санкт-Петербурга на ділову зустріч. Прикордонник на паспортному контролі, взявши документи політика, попросив його зачекати хвилин 10-20. Порошенко відразу зателефонував консулу, однак дипломату на порушення Віденської конвенції заборонили доступ на митну територію РФ. Після такого розвитку подій депутат попросив пілота готувати літак до повернення. Ніяких пояснень Порошенко тоді так і не дочекався.

Ющенко защитил кума от Путина

Президент Украины Виктор Ющенко считает, что проблема с недопущением на территорию России народного депутата Петра Порошенко безосновательна и продиктована политическими соображениями.

В интервью журналистам, комментируя сегодняшнее разъяснение российского МИД, Ющенко отметил, что никаких «черных списков» в Украине не существует. «Это выдумка тех политиканов, которые хотят формировать спекуляции на подобного рода вопросах», — сказал Президент Украины.

В то же время он согласился с тем, что были люди, наносившие вред репутации и имиджу Украины, и поэтому те шаги, которые были применены СБУ к этим людям, были публично объяснены и основывались на глубокой доказательной базе и на основе международных принципов.

«То, что сегодня произошло со стороны специальных служб России, я имею в виду последние действия, которые состоялись против народного депутата Порошенко, они нуждаются в объяснениях. Я не хочу давать более глубоких комментариев, хотя при случае я также мог расширить свою позицию по этому вопросу. По моему мнению, такой шаг я вижу бездоказательным и продиктованным, по моему мнению, исключительно политическими соображениями», — подчеркнул Ющенко.

Напомним, 3 февраля народному депутату Порошенко запретили въезд на территорию России.

9 февраля в МИД РФ заявили, что Москва запретила въезд на территорию России гражданину Украины Порошенко в ответ на введенную Украиной практику «черных списков» в отношении российских граждан.