УкраїнськаУКР
EnglishENG
PolskiPOL
русскийРУС

Огризко збирається у Москву і про списки не знає

918
Огризко збирається у Москву і про списки не знає

Виконуючий обов’язки міністра закордонних справ Володимир Огризко заявив, що не має офіційної інформації з приводу існування списків громадян України, чий в’їзд на територію Росії буде оголошений небажаним.

Видео дня

«Я не хочу коментувати те, чого немає», — сказав він під час сьогоднішнього брифінгу.

На питання про те, чи відомо йому про свою присутність у тих списках, Огризко повідомив, що 27 лютого відбудеться четверте засідання підкомісії з питань ЧФ РФ.

«Російська сторона очікує на мій приїзд на чолі делегації в Москву. Я виходжу з фактів, а не чуток, а чутки лишаю на совісті тих, хто їх розпускає. Для мене це питання наразі не актуальне», — заявив він.

Коментуючи інцидент навколо Петра Порошенка, Огризко заявив, що Порошенко «жодним чином не погіршив українсько-російських відносин», на відміну від тих російських громадян, кому Україна заборонила в’їзд на свою територію. На його думку, ці випадки не можна порівнювати.

фото PHLЗаборонити Огризку в’їзд в Росію можуть тільки PR-аси

Професор політології Києво-Могилянської академії, доктор історичних наук Олексій Гарань вважає частиною “чорних” політтехнологій припущення, що в список персон нон-грата для в’їзду в Росії може бути включений в.о. міністра закордонних справ України Володимир Огризко, повідомляє УНІАН.

“Прикро, що ряд українських ЗМІ, некритично поширюючи такі припущення, свідомо або несвідомо втягнулися в чужу гру”, - зазначив він. На думку експерта, «розповсюджувані чутки не сприяють розвитку українсько-російських відносин і є спробою дискредитації кандидатури, внесеною Президентом на посаду міністра закордонних справ”. Адже, нагадав експерт, “перед тим політики високого рівня і політтехнологи також вкидали в ЗМІ думки, що Президент недостатньо наполегливо обстоює цю кандидатуру, що десь на переговорах Огризко говорив українською (тобто, державною мовою), шукали інші приводи проти нього. Очевидно, що всі ці заяви є частиною одного ланцюжка».

Россия уже подготовилась встречать Огрызко

И.о. министра иностранных дел Украины Владимира Огрызко ожидают в Москве 27 февраля для участия в заседании комиссии по вопросам Черноморского флота РФ.

Об этом сообщил журналистам советник-посланник Посольства РФ в Украине Всеволод Лоскутов в рамках традиционной ежегодной встречи Президента Украины Виктора Ющенко с руководителями дипломатического корпуса, аккредитованного в Украине, сообщает УНИАН.

На вопрос о том, действительно ли Огрызко находится в списке невъездных в Россию лиц, как об этом сообщали некоторые СМИ, Лоскутов сказал: «Я не знаю, откуда возникла такая тема. Мы должны обсудить этот вопрос и снять его, поскольку это не в интересах наших отношений».

Российский дипломат уточнил, что 27 февраля в Москве пройдет четвертое заседание подкомиссии по вопросам ЧФ РФ, которая является составляющей Межгосударственной украинско-российской комиссии (комиссии Ющенко-Путин). «Я перед тем, как ехать сюда, позвонил, мне подтвердили: в Москве Владимира Станиславовича ожидают», — сказал Лоскутов.

Напомним, вчера стало известно о якобы существующих в России списках украинских политиков, которым нежелателен въезд на территорию государства, среди них, в частности, числится и Владимир Огрызко.