Ющенко захотів змінити конституційний лад

192
Ющенко захотів змінити конституційний лад

У Секретаріаті Президента розглядають можливості проведення Всеукраїнського референдуму щодо конституційного ладу в державі.

Видео дня

Про це заявив представник президента у Верховній Раді Роман Зварич під час перебування на Львівщині, передає «Німецька хвиля».

«Ми звертатимемося до народу з проханням визначитися, який конституційний лад ми хочемо бачити», — про це повідомив Зварич на зібранні жителів Буська, що на Львівщині.

У коментарі для преси він пояснив, що мова йде про те, чи взагалі слід скасувати посаду Президента України і всі владні повноваження віддати парламенту, чи слід створити нову систему балансу між окремими гілками влади.

Досягнення рівноваги між гілками влади, за словами Зварича, «дасть можливість того, щоб було порозуміння між окремими посадовими особами, яке забезпечить для народу право визначати, який курс обиратиме наша держава».

Представник Президента у парламенті зазначив, що таку ініціативу можна буде реалізувати наступними місяцями. Водночас він визнав, що ще не готовий сказати однозначно, чи буде ця ініціатива втілена в життя чи ні. «Поки що тільки розглядається така можливість», — підкреслив Зварич.

Нагадаємо, восени 2006 року Віктор Ющенко створив конституційну комісію з питань удосконалення Основного Закону.