В Одесі на кістках загиблих євреїв побудують елітне житло

228
В Одесі на кістках загиблих євреїв побудують елітне житло

Міські комунальні служби Одеси знесли одне з найстарших єврейських цвинтарів. Представники низки громадських організацій не виключають, що територію звільнили під будівництво комплексу елітного житла.

Видео дня

Про це повідомляє «Німецька хвиля».

За наказом керівництва комунальних служб, екскаваторники ковшами своїх машин вивернули землю з людськими останками і рештками могильних плит, змішавши їх зі сміттям. Таким чином, старе єврейське кладовище міста було остаточно знищено.

Після припинення поховань на цвинтарі у 1970-х роках на цьому клаптику землі в центрі міста відкрили парк. За всіма нормами, проводити будь-які роботи на цій території заборонено упродовж півстоліття. Втім, комунальні служби ці норми зігнорували.

Їхні дії в одеській асоціації колишніх в’язнів гетто та нацистських концтаборів вже назвали аморальними. Голова асоціації Роман Шварцман наголосив, що має намір звернутися з офіційним листом до міської влади: «Щоб цю територію ушляхетнити і зробити великий меморіал жертвам Голокосту, тому що в Україні немає такого великого меморіального комплексу, який би відображав всю трагедію єврейського народу».