Сценарій фільму про бій під Крутами вже у Мінкульті

Сценарій фільму про бій під Крутами вже у Мінкульті

Актор Ярослав Гаврилюк, 55 років, написав кіносценарій про бій під залізничною станцією в Чернігівській області — Крутами. Де 29 січня 1918 року билися загони Центральної Ради та більшовицької Росії. Загинуло майже 130 українських студентів.

Видео дня

— З івано-франківським письменником Василем Портяком написали сценарій. Нині його розглядає Міністерство культури, — розповідає Гаврилюк. — Це — художній фільм із документальними кадрами. Головний герой — студент 7-го класу київської гімназії імені Кирило-Мефодіївського братства Григорій Пипський. Це — реальна особа. Він першим заспівав ”Ще не вмерли України” перед тим, як його та інших студентів розстріляли більшовики. Хлопцям відрізали вуха, кололи статеві органи, тушили об них цигарки. Але я цих страхіть не покажу.

Український політик і письменник Володимир Винниченко теж буде у стрічці. Свого часу він виступав за мир із Росією.

Гаврилюк очолює товариство ”Герої Крут”. Навесні цього року у ”Просвіті” видасть другу документальну книжку, присвячену цим подіям. Згадує, як колись гуляв з Іваном Миколайчуком біля Аскольдової могили, де поховані загиблі під Крутами.

— Я попросив його розказати цю історію. Миколайчук відповів: ”Закінчиш інститут, тоді розкажу. А то можеш і не закінчити”. Радянська влада оминала цю тему.

Однокімнатну квартиру на Харківському масиві актор отримав від київської мерії 6 років тому. У кімнаті — два портрети Івана Миколайчука.

Ярослав знявся в його фільмі ”Вавилон ХХ” у ролі Лук’яна Соколюка. На столику біля ліжка в грубій рамі стоїть фото Гаврилюка з колишнім міністром внутрішніх справ Юрієм Луценком. Обидва тримають по келиху шампанського. Фото зроблене торік у грудні, коли акторові вручали звання народного артиста.

Цирульника Голохвастова з вистави ”За двома зайцями” у столичному Молодому театрі Гаврилюк грає майже тридцять років. Проню Прокопівну втілює київська актриса Тамара Яценко.

— Нам із Тамарою Олександрівною соромно грати закоханих у такому віці, — зізнається. — Просимо керівництво замінити нас. Але цю виставу часто замовляють українські підприємства для своїх співробітників, викуповують квитки. І просять, щоб у головних ролях були Гаврилюк та Яценко. Ми вирішили: дограємо цей сезон до травня, і все.

Каже, у російських серіалах не знімається принципово:

— Мені пропонували роль у серіалі ”П’ять хвилин до метро”, але я відмовився. Запрошували у фільм з Оленою Яковлєвою. Мені пропонували 50 доларів за знімальний день. А я знаю, що Яковлєвій платять 16 тисяч доларів. Українських акторів росіяни називають начинкою.

1951, 10 жовтня — народився у Львові

1976 — закінчив Київський театральний інститут ім. Карпенка-Карого, працює у Львівському ТЮГу

1979 — зйомки у фільмі Івана Миколайчука ”Вавилон ХХ”, перейшов до Молодого театру

1981 — премія за кращу чоловічу роль на кінофестивалі ”Молодість” у фільмі Станіслава Клименка ”Дударики”

2000 — отримав квартиру на Харківському масиві

2001 — зіграв полковника Костя Гордієнка у стрічці Юрія Іллєнка ”Молитва за гетьмана Мазепу”

2006 — народний артист України

За матеріалами Газети по-українськи