Ворогами преси займеться Генпрокуратура

Ворогами преси займеться Генпрокуратура

Кабінет Міністрів стурбований фактами порушень інформаційного законодавства України.

Видео дня

Про це йдеться у повідомленні Кабінету Міністрів.

«Не зважаючи на те, що наша країна демонструє значний прогрес в розвитку демократії та свободи слова, останнім часом спостерігається тривожна тенденція до збільшення кількості звернень до Кабінету Міністрів від редакторів і трудових колективів редакцій місцевих та комунальних ЗМІ щодо фактів утиску засобів масової інформації з боку органів місцевого самоврядування та державної влади», — наголошують у прес-службі КМУ.

У Кабміні наводять приклади, коли у Київській, Харківській, Львівській, Вінницькій, Херсонській, Одеській, Дніпропетровській областях та Автономній Республіці Крим мають місце численні порушення інформаційного законодавства, зокрема щодо обмеження або повного припинення фінансування редакцій державних і комунальних засобів масової інформації керівниками органів державної влади, тиску на редакторів і журналістів, впровадження цензурування редакційних матеріалів, переслідування за критичні матеріали.

Зараз Урядом розробляється проект закону «Про реформування державних і комунальних друкованих засобів масової інформації». Цим законом буде визначено не лише механізм реформування, а й державні гарантії соціального захисту журналістів та забезпечення права громадян на інформацію, зазначили у Кабміні.

Також Прем’єр-міністр України Віктор Янукович доручив голові Ради міністрів Автономної Республіки Крим, головам обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій невідкладно вжити заходів щодо недопущення фактів перешкоджання професійній діяльності журналістів, забезпечення фінансування діяльності державних і комунальних засобів масової інформації відповідно до законодавства.

За дорученням Прем’єр-міністра України Держкомтелерадіо і Міністерство юстиції разом з Генеральною прокуратурою мають забезпечити проведення відповідної роботи щодо унеможливлення порушень інформаційного законодавства з боку органів влади.