newspaper
flag
УкраїнськаУКР
flag
EnglishENG
flag
PolskiPOL
flag
русскийРУС
img

Ющенко повернув Морозу закон про Януковича (оновлена)

Ющенко повернув Морозу закон про Януковича (оновлена)

Прес-служба Ющенка пояснила його дії

фото пресс-служба Президента УкраиныПрес-служба Президента України Віктора Ющенка пояснює, що закон «Про Кабінет Міністрів України», який Ющенко ветував вперше і закон, за який проголосувала Верховна Рава 12 січня, є різними законами.

Про це йдеться у коментарі прес-служби Глави держави.

21 грудня минулого року Верховна Рада прийняла Закон «Про Кабінет Міністрів», в якому у частині сьомій статті 23 був пункт 4 про порядок призначення перших заступників і заступників керівників центральних органів виконавчої влади. Це підтверджується порівняльною таблицею підготовленого до другого читання законопроекту і стенограмою пленарного засідання парламенту 21 грудня, повідомляє прес-служба.

Видео дня

Ухвалений Закон, підписаний Головою Верховної Ради, був направлений Президентові. Глава держави повернув цей Закон із своїм пропозиціями для повторного розгляду парламентом. Однак 12 січня народні депутати, долаючи вето Глави держави, проголосували за Закон, в тексті якого не було зазначеного пункту. Цей змінений документ за підписом Голови Верховної Ради і був направлений для затвердження Президенту. Розбіжності між прийнятим і надісланим законом визнав у своєму листі керівник Апарату Верховної Ради. Він назвав підміну «технічною помилкою», яку можна усунути заміною сторінки тексту, відзначають у Секретаріаті Президента.

«Однак, по суті, на підпис Главі держави подано нову редакцію Закону. Тому Президент 18 січня повернув цей документ для повторного розгляду парламенту. Цей крок цілком відповідає статті 94 Конституції України і рішенням Конституційного Суду щодо порядку голосування та повторного розгляду законів Верховною Радою. Таким чином, повернутий у парламент Закон має знову пройти всі передбачені законодавством процедури голосування. Лише після цього він має бути підписаний Головою Верховної Ради і надісланий на підпис Президентові України», — переконані в апараті Глави держави.

фото ОБОЗЗварич пояснив вето Ющенка

Президент має повне право скористатися своїми повноваженнями і ще раз накласти вето на закон про Кабмін.

Про це заявив в ефірі телеканалу «Інтер» постійний представник Президента в парламенті Роман Зварич, повідомляє прес-служба «Нашої України».

«Виявилося, що первинний варіант закону (до вето), і той, який поступив Президенту на підпис після так званого подолання вето, відрізняються. Оскільки там є певні текстові зміни, це дає підстави вважати, що закон був прийнятий у новій редакції. Якщо так, то Президент має право ще раз накласти вето на закон про Кабмін», — пояснив він.

Зварич зауважив, що не можна погодитися з тезою «антикризовиків», що закон про Кабмін є продовженням конституційної реформи.

«Ми бачимо в цьому законі ревізію навіть не самої реформи, а Конституції. Не можна законом набувати нових, не виписаних в Конституції повноважень», — підкреслив постпред Президента.

Він нагадав, що коаліція депутатських фракцій у Верховній Раді не має права вносити на розгляд парламенту кандидатури на посаду міністрів оборони чи закордонних справ, як це прописано в законі.

«Відповідно до Конституції, це є виключна преференція Президента України. За Конституцією, укази Президента обов’язкові до виконання прем’єр-міністром та профільним міністром. Натомість у законі про Кабмін ця процедура зводиться до погодження указу, і він не набирає чинності, якщо міністр відмовляється виконувати його», — розповів Зварич.

Він також звернув увагу, що закон про Кабмін фактично підпорядковує органи місцевого самоврядування урядові. «Це суперечить і Конституції, і Хартії про місцеве самоврядування», — наголосив Зварич.

Ющенко повернув Морозу закон про Януковича

Відповідно до частини другої статті 94 Конституції України Президент повернув зі своїми пропозиціями для повторного розгляду Верховною Радою Закон «Про Кабінет Міністрів України».

фото УНИАНПро це повідомляє прес-служба Глави держави.

Пропозиції Президента України під час розгляду Закону на пленарному засіданні Верховної Ради України представлятиме Перший заступник Глави Секретаріату Президента України — Представник Президента України у Кабінеті Міністрів України Арсеній Яценюк.

Нагадаємо, 12 січня Верховна Рада подолала вето Президента на закон «Про кабінет Міністрів України».

Вчора Ющенко заявив, що скористається правом вето щодо цього закону ще раз. Однак сьогодні голова Верховної ради Олександр Мороз попросив Ющенка підписати закон.