newspaper
flag
УкраїнськаУКР
flag
EnglishENG
flag
PolskiPOL
flag
русскийРУС
img

СПУ пропонує запровадити “податок на багатство”

234
СПУ пропонує запровадити “податок на багатство”

Проект Закону про податок на нерухоме майно громадян – це лише заявка на те, що потрібен закон про “податок на багатство”, що й задекларовано в 19 пункті Універсалу національної єдності.

Але цей закон не буде прийнятий в такому вигляді, в якому він зареєстрований. Так лідер фракції СПУ Василь Цушко прокоментував журналістам мету законопроекту №2134, автором якого він є.

При цьому він зазначив, що вийшло прикре непорозуміння, адже цей законопроект був зареєстрований у ВРУ ще у 2002 році. Але, оскільки парламент четвертого скликання навіть не розглядав його, то його автору довелося швидко переєструвати законопроект з метою подальшого доопрацювання.

Видео дня

“Я дуже добре розумію, що ціни на нерухомість в Україні значно виросли порівняно з 2002 роком. До того ж, у Києві одні ціни на нерухомість, в Криму -- інші, в райцентрі ще інші і т.д. Тому я відкличу цей законопроект і подам на заміну після відпрацювання його робочою групою”, - запевнив Василь Цушко.

Він також відзначив, що головною метою цього законопроекту є забезпечення фінансування на місцевому рівні кредитування будівництва соціального житла, житла для молодих сімей та вирішення питань, пов’язаних з фінансуванням програм зміцнення сім’ї (Президентська програма підтримки молодої сім’ї 2004 року). Завдяки цьому законопроекту з’явиться додаткове джерело формування спеціального бюджетного фонду органів місцевого самоврядування для виконання державних соціальних програм.

Разом з тим лідер фракції СПУ зауважив, що політики займаються популізмом, обіцяючи підчас виборчих компаній всілякі соціальні гарантії для громадян, у тому числі - знизити податковий тиск, не пояснюючи за рахунок чого це робити. “Знижувати податковий тиск треба на тих людях, які ледве виживають, маючи прожитковий мінімум, і обложити податками тих, хто мають котеджі під Києвом. Це буде закон для багатих, у тому числі-- відомих політиків, які реєструють своє нерухоме майно на членів родини”, - пояснив Василь Цушко. При цьому він зазначив, що все своє майно задекларував і може показати.

“Взагалі мені приємно, що цей закон викликав такий інтерес. Значить суспільству не байдуже як ведуть себе політики і які законопроекти подають, - сказав голова фракції СПУ. - А всі, хто зацікавився цим законопроектом, подайте свої пропозиції з його удосконалення”.