newspaper
flag
УкраїнськаУКР
flag
EnglishENG
flag
PolskiPOL
flag
русскийРУС

Розкол в «Нашій Україні» - план Ющенка?

Розкол в «Нашій Україні» - план Ющенка?

4 серпня член фракції «Наша Україна» Руслан Князевич заявив, що біля двадцяти депутатів цього блоку не ввійдуть до «коаліції національного єднання».

Видео дня

У зв‘язку з цим Центр досліджень політичних цінностей звернувся до політичних експертів із питанням: «Чи відбудеться розкол фракції «Наша Україна» після входження її до складу правлячої коаліції?»

Андрій ЄРМОЛАЄВ (президентЦентру соціальних досліджень «Софія»):

„Я думаю, що термін розкол не дуже відповідає тим процесам, які відбудуться в блоці «Наша Україна». Хоча ми часто використовували цей термін у попередніх прогнозах, але нині, якщо оцінювати ситуацію у фракції «наша Україна», я б визначив іншим терміном: дисперсія. Тобто ті депутати, що не будуть погоджуватися з рішенням блоку, навряд чи будуть влаштовувати політичні демарші, виходити якимись групами чи організаціями. Скоріш за все це будуть поодинокі виходи. Частина депутатів залишиться у складі фракції, але під час голосувань та публічно буде декларувати свою окрему думку.

Наскільки мені відомо, на сьогодні близько 15-20 депутатів виявляють бажання підтримати позицію опозиційних сил. В самому блоці навряд чи будуть прийматися якісь радикальні рішення, тим більше, що для «Нашої України» процес входження до коаліції з Партією регіонів є болісним. Вони будуть намагатися не допустити приводу для розвалу власної фракції”.

Олесь ДОНІЙ (голова Центру досліджень політичних цінностей):

„«Наша Україна»- це достатньо конформістський проект, зорієнтований персонально на Віктора Ющенка. Куди рухається Ющенка, туди рухається і проект.

Щодо неголосування частини «нашоукраїнців» за Віктора Януковича - так тут є підозра , що дії цієї групи скоординовані з самим Президентом. Ющенко та його люди вже довгий час думають над новим політичним проектом, який би прийшов на зміну «Нашій Україні». Ющенкові потрібний новий політичний проект, який би спробував конкурувати з Юлією Тимошенко серед «помаранчевого» електорату. «Наша Україна» шансів на повернення симпатій серед «помаранчевих» немає. Отже новий проект повинна започаткувати група людей, з одного боку особисто відданих Президентові, а, з іншого боку, які знаходяться начебто в опозиції до партії Регіонів. Так що швидше за все незабаром ми почуємо про нові громадсько-політично ініціативи”.

Вадим КАРАСЬОВ (директор Інституту глобальних стратегій):

„Розколу не буде – будуть окремі демарші деяких депутатів та, можливо, поодинокі чи невеликими групами відходи від «Нашої України», хоча ці депутати й можуть формально залишатися членами фракції «Наша Україна». Розколу не буде, тому що більшість членів цього блоку розуміє, що іншого виходу не було, розкол – це перетворення фракції в політичне ніщо, тому що розкол фракції призведе до того, що частина її розчиниться в БЮТ, частина – в коаліції, а частина буде бовтатися між владою і опозицією без будь-яких політичних перспектив. Тому краще зробити вигляд, що нічого катастрофічного не відбулося, тим більше, що Універсал національної єдності може бути поданий, як ідейне та політичне алібі. Тим більше, що сьогодні вигадає все так, ніби «Наша Україна» не долучається до коаліції, а входить в нову.

Таким чином ніякої «нашоукраїнської» схизми, яка б нагадувала про Великий розкол у російському православ’ї, не буде”.

Іван ЛОЗОВИЙ (президент Інституту державності і демократії):

„Я думаю, що шанси – 50 на 50%. Але я гадаю, що розкол все ж таки буде”.

Михайло ПОГРЕБІНСЬКИЙ (директор Центру політичних досліджень і конфліктології):

„Розкол “нашої України» вже фактично відбувся. Наслідком цього буде постановка питання про подальшу долю проекту «Наша Україна», який, на мою думку, зараз знаходиться в завершальній стадії свого існування. Фактично частина, яка піде працювати у виконавчу владу, рано чи пізно буде ізольована від решти фракції, яка буде переходити частково до нового політичного проекту, частково – до БЮТ”.

Кость БОНДАРЕНКО (директор Київського інституту проблем управління ім. Горшеніна):

„Розкол – це коли партія ділиться на дві самостійні політичні сили, майже однакові за своїми ресурсами. А в даному випадку мова йде не про розкол, а про відхід часини ідеалістів із середовища «Нашої України». Відомо, що «Наша Україна» складається із трьох частин: «помаранчеві» олігархи, номенклатура і ідеалісти. Ось якраз ідеалісти й можуть відійти, а дві інші частини підуть на союз з Партією Регіонів ”.

фото Толстый и Тонкий/ОБОЗ