Триває рятувальна операція на Ельбрусі

281
Триває  рятувальна  операція  на  Ельбрусі

Як повідомлялося раніше, вночі 2-го серпня до оперативного чергового МНС України надійшла інформація про те, що в Росії, на Північному Кавказі, незареєстрована група альпіністів із 13 громадян України 1-го серпня здійснювала сходження на гору Ельбрус, і в них трапилося лихо. Про це повідомили їхні родичі. О 05:15 був установлений зв’язок із центром оперативного реагування МЗС України та пошуково-рятувальною службою МНС РФ Південного регіону. Під час підйому східним схилом на висоті 4200 метрів у групі стався зрив зв’язки, внаслідок чого троє людей загинули: Ілля Фельдбарг (1982 р.н.), Оксана Куценко і Сергій Любарський, при цьому постраждав Олег Усов, а доля Костянтина Шепеленка (1976 р.н.) є невідомою. З метою надання допомоги потерпілим українським альпіністам та транспортування тіл загиблих у район пригоди пішим ходом вийшла група рятувальників з міста Терскол. Оперативно-черговою службою МНС України встановлений телефонний зв’язок із альпіністом Сергієм Гаврилюком.

Станом на даний час, як повідомляє Прес-служба МНС, пошуково-рятувальні роботи ведуть 25 російських рятувальників: група із 6 рятувальників о 14:00 за Київським часом вийшла до базового табору українських альпіністів на висоті 4000 метрів, де перебувають 8 чоловік. Вона веде пошук К.Шепеленка, а також спускає тіла загиблих і постраждалого на висоту 3000 метрів.

За сприятливих погодних умов планується використання гелікоптера КА-32 з міста Нальчик для транспортування постраждалих. Ситуацію контролюють оперативно-чергова служба МНС України та центр оперативного реагування МЗС України. Координацію пошуково-рятувальних робіт здійснює оперативна група Державної спеціальної (воєнізованої) аварійно-рятувальної служби МНС.

Видео дня