newspaper
flag
УкраїнськаУКР
flag
EnglishENG
flag
PolskiPOL
flag
русскийРУС

В путінській Азіопі Україна деградує

В путінській Азіопі Україна деградує

16 серпня прем‘єр-міністр Росії Михайло Фрадков на спільній прес-конференції з головою українського уряду Віктором Януковичем заявив, що Росія пропонує Україні розглянути можливість приєднання до митного союзу в рамках Євразійського економічного співтовариства.

Видео дня

У зв‘язку з цим Центр досліджень політичних цінностей звернувся до політичних експертів із питанням: «Чи варто Україні приєднуватися до митного союзу в рамках ЄврАзЕЗ?»

Кость БОНДАРЕНКО (директор Київського інституту проблем управління ім. Горшеніна):

„Я думаю, що Україні не варто приєднуватися до митного союзу в рамках ЄврАзЕС, оскільки це суттєво звужує її співпрацю в рамках інших пострадянських об‘єднань, в тому числі СНД, і шкодитиме її інтересам щодо інтеграції в світові структури. Однак, я думаю, абсолютно виправданим є постановка питання про митний союз у рамках Єдиного Економічного Простору, який був би більш вигідний, аніж митний союз в рамках ЄврАзЕС. У ЄЕП в України є більше інтересів: він є більш природним, адже Україна зможе відстоювати свої інтереси ще при формуванні цього митного союзу, а в ЄврАзЕС система вже сформована й під неї потрібно підганяти своє законодавство”.

Володимир МАЛИНКОВИЧ (директор Українського відділення Міжнародного інституту гуманітарно-політичних досліджень):

„Надо внимательно изучить документы и понять, какие позиции будут выгодны, а какие нет. Я думаю, в целом будет выгодно: все-таки, для нас Узбекистан и Казахстан – очень важная зона. Мы заинтересованы в строительстве трубопроводов идущих из Туркмении через Узбекистан”.

Віктор НЕБОЖЕНКО (керівник соціологічної служби «Український барометр»):

„Я думаю, что Украине надо сначала разобраться со своими экономическими проблемами, а потом принимать такие решительные шаги. Если она не сумела сделать это до сих пор, то сейчас это надо делать с очень большой осторожностью. Я думаю, что все разговоры о присоединении к тем или иным новым геополитическим образованием связываются исключительно одной целью – смягчить политику Украины по отношению к ценам на газ в Украине. Я думаю, как только это произойдет, если конечно произойдет, Украина найдет десятки поводов для того, чтобы добиться своей цели – вступления в этот союз”.

Олександр РЯБЧЕНКО (директор Інституту приватизації і управління власністю та інвестиціями):

„Ми не виграємо від такого кроку, а лише програємо, адже митний союз не є зоною українських інтересів. Ми не зможемо там встановлювати правила, які нам вигідні. Навпаки, нам будуть встановлені правила, які нам не вигідні. До того ж, це створить проблему на шляху вступу України до СОТ, а це для нас крок обов‘язковий”.

Володимир ДУБРОВСЬКИЙ (провідний експерт Центру «Case Україна»):

„Ні в якому разі. Цей митний союз обмежує можливості вступу України до інших митних союзів. Цей союз створюється не з метою прогресу, а з метою спільного захисту від прогресу. Тому, якщо ми хочемо, щоб наша економіка стала конкурентоспроможною, Україні не варто до нього приєднуватися”.