newspaper
flag
УкраїнськаУКР
flag
EnglishENG
flag
русскийРУС
img

МЗС просить не вірити, що Україна повернеться до НАТО спиною

237
МЗС просить не вірити, що Україна повернеться до НАТО спиною

Міністерство закордонних справ України закликає не вірити прогнозам щодо можливої зміни зовнішньополітичного курсу держави через утворення нової урядової коаліції. За словами речника МЗС Василя Філіпчука, зовнішню політику визначає Президент.

Видео дня

Побоювання за можливу зміну пріоритетів української зовнішньої політики з’явилися через утворення коаліції за участю Партії регіонів, Соціалістичної та Комуністичної партій. На думку деяких спостерігачів, вірогідність такого сценарію була мінімальною. А тепер не зрозуміло – чи стане Україна, як очікували, вже цієї осені учасником Плану дій із набуття членства у НАТО.

Як заявив в інтерв’ю „Німецькій хвилі” речник МЗС Василь Філіпчук, відвідуючи футбольне свято у посольстві Німеччини в Україні, зміна курсу офіційного Києва – це виключно прерогатива глави держави.

Тим часом, новопризначений посол Німеччини в Україні Райнгард Шеферс, у цьому зв’язку сказав: „Я радію своїй діяльності і щиро переконаний, що вона буде дуже цікавою. І сприятливо позначиться на німецько-українських відносинах.”

За словами Шеферса, офіційно він ще не почав виконання дипломатичної місії. Потрібно зробити ще одну важливу формальність. Він вже передав міністрові закордонних справ копію своїх вірчих грамот, залишилося віддати їх президентові.